YAŞAM
Giriş Tarihi : 08-06-2019 10:20   Güncelleme : 08-09-2019 00:15

Yeni İlan! Adalet Bakanlığı 11 Bin Personel İçin Düğmeye Bastı

Adalet Bakanlığı 2019 yılı içerisinde 11 bin yeni personel alımı için çalışmalara başlıyor.

Yeni İlan! Adalet Bakanlığı 11 Bin Personel İçin Düğmeye Bastı

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül 2019 yılı içerisinde 11 bin yeni personel alımı ile ilgili sinyali yaktı. Mübaşir, infaz koruma memuru, katip, şoför, destek personeli, koruma memuru, hizmetli pozisyonlarında olmak üzere tüm Türkiye genelinde personel alımı yapılacak.

Toplam ilan sayısının 11 binin üzerinde olması bekleniyor. Yapılan bu duyurunun ardından binlerce aday heyecanlı bir sürece girmiş

Bakan Gül yaptığı açıklamalarında yakın zamanda personel alımı yapılacağını ilan etti. Katip, mübaşir, infaz koruma memuru, gardiyan, şoför, hizmetli, destek personeli gibi bir çok farklı kadroda yapılacak personel istihdamına yönelik başvuruların şu anda net olarak tarihi bilinmese de en geç Temmuz 2019 içerisinde şartların ve ilanların belli olacağını düşünüyoruz.

Zabıt Katipliği için başvuru şartları neler olacak?

Başvuru Şartları; TC vatandaşı olan, 35 yaşını geçmeyen, askerlikten muaf, memuriyete engel ceza almamış olan, kamu haklarından yasaklı olmayan, KPSS’den en az 70 puan almış, güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanan, en az lise mezunu olan, daktilo kullanımı iyi olan adaylar başvurularını gerçekleştirebilirler. Ayrıca daktilo sınavının yapılması da söz konusu.