Ek İş İlanları
Giriş Tarihi : 13-12-2015 11:45   Güncelleme : 13-12-2015 11:50

Yemek Tarifi Yazarak Para Kazanmak Ek İş

Yemek tarifi yazarak para kazanabilirsiniz. Evde ek iş yapmak isteyenler için oldukça ideal bir iş modelidir.

Yemek Tarifi Yazarak Para Kazanmak Ek İş

Yemek yaparak değil yazarak para kazanmak istemez miydiniz? Günümüzde o kadar değişik para kazanma modelleri bulunuyor ki bunları duyunca sizler de şaşıracaksınız. Yemek tarifi yazarak sizler de para kazanabilirsiniz. İşin detaylarını ve nasıl başvuracağınızı öğrenelim.

Öncelikle yemek tarifi yazmak için internetteki tüm kaynaklardan, kendi tarif defterinizden vs. yararlanabilirsiniz. Yemek tarifi yazarken önce bir giriş paragrafı ardından malzeme listesi ve daha sonra nasıl yapıldığını anlatmanız yeterli olacaktır. Evde ek iş yapmak için en ideal iş türlerinden biridir. sizden özgün bir yazı ister. Yani bir yerden kopyala – yapıştır yaparsanız yazdığınız yemek tarifi kabul edilmez. Bu yüzden kendi cümlelerinizin olması önemlidir. Bilgisayarda yazı yazmayı bilen bay – bayan herkes bu işi yapabilir.

Yemek tarifi işi yaparak ne kadar kazanabilirim sorusunu da çok fazla duyuyoruz. Bu sektörde fiyatlar neredeyse sabitlenmiş durumda. Her 100 kelimelik yemek tarifi için 1 TL kazanırsınız. Bir yemek tarifinin ortalama 200 kelime li ğunu düşünürseniz her bir yemek tarifinden 2 TL ek gelir sağlayabilirsiniz. Günde 20 adet yemek tarifini yaklaşık olarak 2 – 3 saatte hazırlayabilirsiniz. Bu ek işe başvurmak için kariyer sitelerinde metin editörü, içerik editörü gibi aramalar yapabilirsiniz. Karşınıza birçok farklı firma çıkacaktır. Özgeçmişinizle birlikte başvurarak işe hemen başlayabilirsiniz. Evde ek iş için yorum bölümünden de geçmiş deneyimlerinizle birlikte bu işi istediğinizi teyit edebilirsiniz.