EKONOMİ
Giriş Tarihi : 18-05-2020 02:03   Güncelleme : 18-05-2020 02:07

Yapı Kredi Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası kredi başvurusu nasıl yapılır? SMS ile kredi başvurusu ve Yapı Kredi kredi başvurusu sonucu sorgulama.

Yapı Kredi Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası müşterilerine bireysel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için ihtiyaç kredisi, mortgage kredisi ve taşıt kredisi vermekle birlikte dönem dönem de düzenlediği kredi kampanyaları ile  oldukça avantajlı faiz oranları ve vade seçenekleri ile sunmaktadır.

Kredi başvurusu yapmak için en yakın Yapı kredi şubesine gidebileceğiniz gibi sınırsız bankacılık anlayışıyla bulunduğunuz her yerden Yapı Kredi ‘nin telefon bankacılığı veya internet bankacılığını kullanarak da başvurunuzu yapabilirsiniz. (www.yapikredi.com.tr) 

İnternet sayfası veya mobil bankacılık üzerinde bulunan kredi hesaplama aracını kullanarak kullanmak istediğiniz kredi türünü, ihtiyacınız olan tutar ve vadeyi girdiğinizde geri ödeme tutarlarını hesaplatabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası müşterisi iseniz sayfaya giriş şifrenizle giriş yapıp  web sayfası üzerinden Tc kimlik numaranızı, gün, ay ve yıl olarak doğum tarihinizi  ve cep telefonu numaranızı girerek sayfa üzerinden kredi  başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru sonucunuz 5 dakika içinde bildirdiğiniz cep telefonu  numarasına sms olarak gönderilecektir. Başvurunuz onaylandıktan sonra hemen hesabınıza kredi tutarınız yatırılacaktır. Eğer Yapı Kredi müşterisi değilseniz gene internet bankacılığı üzerinden kredi başvurunuzu yaparsınız,onaylanan kredinizi kullanmak için bir Yapı Kredi şubesine uğramanız gerekmektedir. İhtiyaç kredisi başvurunuzu her gün ( haftasonu dahil) yapabilirsiniz.

Yapı Kredi SMS ile Kredi Başvurusu

Yapı Kredi kredi başvurunuzu cep telefonunuzdan sms atarakta yapabilirsiniz: Kredi Türü (konut veya bireysel ) boşluk Tc Kimlik Numarası boşluk ve aylık net geliriniz boşluk yazıp  4411’e gönderin,kredi cevabınız 5 dakika içerisinde cep telefonunuza sms olarak gönderilecektir. Kredi başvurunuz onaylandığı takdirde kullanabileceğiniz limit ve vadesi cep telefonunuza gönderilecektir.

Yapı Kredi Atm’lerinden de ister kartlı, ister kartsız kredi başvurunuzu hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Başvurunuzun cevabı anında cep telefonunuza sms olarak iletilecektir.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Türkiye’nin her yerinden ve tüm operatörlerden alan kodu çevirmeden 0850 222 0 444 yada 444 0 444 numaralı çağrı merkezi hattından dilerseniz sesli yanıt sistemini kullanarak dilerseniz de müşteri temsilcisine bağlanarak bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

Başvuru sorgulamak için: İhtiyaç Kredisi için BİREYSEL (boşluk) Tc Kimlik Numaranız, Taşıt Kredisi için TAŞIT (boşluk) Tc Kimlik Numaranız, Mortgage Kredisi için KONUT (boşluk) Tc Kimlik Numaranızı yazıp 4407’e sms gönderebilirsiniz.