GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-12-2020 16:30   Güncelleme : 16-12-2020 16:30

Yalancı Suşi Nasıl Yapılır ve Tarifi

Yalancı suşi nasıl yapılır? Yalancı suşi için gerekli malzemeler ve tarifi. Türk damak tadına uygun Yalancı suşi lezzetiyle sizi memnun edecek.

Yalancı Suşi Nasıl Yapılır ve Tarifi

Gün geçtikçe diğer mutfaklara ve diğer tariflere ilgi artmaktadır. Bu ilginin karşılığında da bilinen diğer mutfakların yemekleri artık Türk mutfaklarında da denenmeye, alternatifleri oluşturulmaya başlanmıştır. Yemek tarifi yapanların bildiği ve sevdiği gibi, her yemek değiştirilebilir ve güncelleştirilebilir.

Çin mutfağı da bunların içinde en yaygın olanı, özellikle suşi gün geçtikçe daha da kendini sevidiriyor ve mutfaklarda kendisine daha fazla yer buluyor. Suşi hem karışık hem de yapması zor bir tarif ancak bunu da Türk mutfaklarına uygun hale getirmek çok kolay. Aşağıda yer alan Yalancı Suşi tarifi çok kolay uygulanarak mutfaklarda yer bulabilir.

Yalancı Suşi Nasıl Yapılır?

-4 adet büyük pazı yaprağı

-2 adet orta boy patates

-1 adet orta boy havuç

-4-5 damla limon suyu

-Tuz

-Karabiber

Yalancı Suşi Tarifi

Öncelikle pazı yaprakları yıkanır. Geniş bir tencerenin içine alınarak, üzerine sıcak su eklenir ve çok erimemesi şartıyla hafif haşlanır. Diğer tarafta patates ve havuç soyulur. Patatesler küp halinde kesilir. Havuçta ikiye bölünür ve derin bir tencerenin içine alınarak havuç ve patatesler de haşlanır. Haşlanan patateslerin suyu süzülür, üzerine tuz, karabiber ve limon suyu dökülüp, iyice püre haline getirilir. Havuçlar da kendi arasında 2 ya da 4 parçaya bölünür.

Haşlanan pazı yaprakları tezgah üstüne serilir. Sapları bıçak ile kesilir. Pazı yaprağının ortasına patates püresinden koyulup, el ile yayılır. Havuçta ortasına yerleştirilir. Bu şekilde pazı düzgünce sarılır. Sarılan pazılar en sonunda bir parmak genişliğinde kesilir. Daha sonra tabak üzerinde suşi gibi sunum ayarlanarak, özel sosuyla servis edilir. Hem yalancı suşi yapılmış olur, hem de sebze ile yapılmış sağlıklı bir yemek mutfaklarda olmuş olur.

Bir başka favori yemeğimiz ise sıcak ayran aşı çorbası. Nasıl yapılır öğrenmek için tıklayınız.