TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 16-11-2015 17:23   Güncelleme : 16-11-2015 17:23

Whatsapp kaydol ve üye ol, nasıl kayıt olunur

Whatsapp kaydol ünlü mesajlaşma programı Whatsapp'a nasıl üye olunur ve hakkında detaylı bilgi.

Whatsapp kaydol ve üye ol, nasıl kayıt olunur

Whatsapp şu anda tartışmasız en çok kullanılan mesajlaşma programı. Bu yazımızda da Whatsapp kaydol konusuna değineceğiz. Whatsapp'ın bu kadar tutması aslında çok da sürpriz bir şey değil. Çünkü eskiden herkes mesajlaşmak için operatörünün sağlamış li ğu SMS servislerini kullanıyordu.

Fakat akıllı telefonların çıkmasıyla birlikte hem internet paketi yapmak hem de SMS paketi yapmak li kça masraflı bir olay haline dönüştü. Whatsapp ilk çıktığında sadece Android ve iOS işletim sistemlerine sahip olan telefonlarda çalışıyordu. Fakat daha sonra Blackberry ve Symbian destekleyen telefonlarda da çalışır hale getirildi. (Örneğin Nokia C3 ve E5 modellerinde sorunsuz olarak çalışmaktadır.)

Ek ücret ödemiyorsunuz!

İnternet paketi yaptığınız takdirde veya WiFi ile bağlandığınızda Whatsapp üzerinden ister sesli isterseniz de yazılı olarak (mesaj) görüşebiliyorsunuz. Bu tamamen sizin internet paketinizden harcanıyor. Yani Whatsapp için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz.

Whatsapp nasıl kaydolunur, üye olunur?

Whatsapp kaydolmak li kça basit bir işlem. Öncelikle telefonunuza programı indirin ve kurun daha sonra, programı ilk açtığınızda sizden bazı bilgiler isteyecek. (Numara, ad falan) Bu bilgileri girdikten sonra artık Whatsapp'ı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Telefon listenizde Whatsapp kullanan arkadaşlarınız otomatik olarak ekranda görüntülenecektir. Whatsapp'ta sadece yazılı değil aynı zamanda sesli görüşme yapabileceğinizi de söylemiştik.