SAĞLIK
Giriş Tarihi : 29-07-2021 16:31   Güncelleme : 29-07-2021 16:45

Tüp Bebek Maliyeti Ne Kadardır?

Tüp bebek maliyeti ne kadardır? SGK tüp bebek maliyetlerini karşılıyor mu?

Tüp Bebek Maliyeti Ne Kadardır?

Ülkemizde yaşadığı birçok farklı rahatsızlık nedeni ile çocuk sahibi olamayan binlerce çift, internette yer alan arama motorlarına “tüp bebek maliyeti 2022, tüp bebek fiyatları 2021” şeklinde aramalar yazarak bu konu hakkında bilgi sahibi olmaya çalışmaktadır. Tüp bebek nasıl yapılır konusunda bilgi sahibi olmak için internet ortamının seçilmesinde, şüphesiz insanların ve özellikle erkeklerin bu durumun sosyal çevrelerinde duyulmasında korkması yer almaktadır. Tüp bebek aşamaları ya da tüp bebek tedavisi hakkında uzman bir doktora başvurmaktan çekinen çiftler, arzu ettikleri bilgiye ulaşabilmek için İnternet sitelerini yaygın bir biçimde kullanmaktadır.

Tüp bebek SSK tarafından desteklenen uygulamalardan birisi olup, mikroenjeksiyon tüp bebek uygulamaları hakkında hizmetler verilmektedir.

Özellikle tüp bebek aşamaları ve uygulamalarının bilgili kişiler tarafından yapıldığı tüp bebek merkezleri seçmek, tedavi sürecinin başarılı geçmesini belirleyen önemli etkenlerdendir. Mikroenjeksiyon tüp bebek yöntemi uzun yıllardır üzerinde araştırma yapılan bir konu olup, tüp bebek aşamaları konusunda daha fazla bilgi sahibi olunmaya çalışılmaktadır.

Günümüzde sayısı milyonlara varan çift, mikroenjeksiyon(ISCI) tüp bebek yöntemi ile çok arzu ettikleri ebeveyn olma hayaline kavuşmayı başarmıştır.

Hükümet’in yeni aldığı kararlar doğrultusunda çocuk sahibi olmayan çiftler tüp bebek SSK avantajından yararlanabilmektedir. Tüp bebek tedavisi başarısında belirgin olan en önemli faktörlerden birisi de annedir. Tüp bebek aşamaları sürecinde tedavinin sorunsuz gidebilmesi ve mikroenjeksiyon tüp bebek yönteminin başarılı olabilmesinin temel nedeni annenin sağlığıdır.

Tüp bebek süreci ne kadar sürer öğrenmek için tıklayınız.

Tüp bebekte hamilelik belirtileri olarak adlandırılan bebeğin ilk kalp atışları sağlanmasını takiben gelişen süreçte, annenin yaşının genç olması tedavinin başarını büyük orandan arttırmaktadır. Tüp bebek tedavisi yirmili yaşlardaki anne adaylarında %70 gibi bir başarı oranı sunar. 30 yaşında üzerindeki anne adaylarının gördüğü tüp bebek tedavisi başarı oranı ise %20′lere kadar düşmektedir. Mikroenjeksiyon tüp bebek yönteminde başarıyı belirleyen bir diğer faktörde annenin yumurtalarıdır. Tüp bebek tedavisi kaliteli yumurtalara sahip olan annelerde çok daha yüksek oranda başarı göstermektedir. Tüp bebek tedavisi gördükten sonra olumsuz sonuç alan çiftler, 2. defa şanslarını deneyebilir. Mikroenjeksiyon tüp bebek sahibi olmak için birden fazla şansınız vardır, unutmayın.