YAŞAM
Giriş Tarihi : 09-01-2016 23:58   Güncelleme : 09-01-2016 23:58

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır

Tırnak bakımı nasıl yapılmalıdır, nelere dikkat edilmelidir, güzel tırnaklar için öneriler.

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır

Dış görünüşüne önem veren her kadın, tırnak bakımına da özen gösterir. Tırnak bakımı için güzellik merkezlerine büyük ücretler ödemek zorunda değilsiniz. Evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz birkaç yöntem ile masrafsız bir şekilde bu sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Öncelikle koyu tondaki ojeler her kadının vazgeçilmezidir. Ancak bu ojelerin temizlenmesi de sürenler için bir o kadar sıkıntı yaratır. Tırnak etrafında bıraktığı lekeler ve sonrasında yarattığı o kötü görüntü her kadının baş belasıdır. Böyle bir problemle karşılaşmak istemiyorsanız, koyu renk bir oje kullanacağınızda, ojeyi tırnaklarınıza sürmeden önce bir kat parlatıcı sürerseniz temizleme safhasında bu şekilde bir problemle karşılaşmayacaksınız.

Çoğu kadın tırnak törpüleme konusunda kendisini son derece başarısız bulur. Ancak bu işlem sanıldığı kadar zor değildir. Öncelikle tırnağınızı küt mü yoksa yuvarlak mı törpülemeniz gerektiğine karar vermelisiniz. Eğer tırnak şekliniz küt ise, yuvarlak törpülemek sizin için biraz zor olabilir ve tırnak şeklinizle uyum sağlayamayabilirsiniz. Ancak böyle bir uygulama yapmak istiyorsanız da bu uyumsuzluğu oje ile kamufle edebilirsiniz.  Tırnaklarınızı yuvarlak bir şekilde törpülemek istiyorsanız, tırnak törpüsünü parmağınızın köşesine oturtacak şekilde dik olarak tutun.  Törpünün parmağınızla temasını kesmeyecek şekilde istediğiniz sivriliğe gelecek kadar törpüleyin ve aynı işlemi tırnağınızın diğer tarafına da uygulayın. Bu işlem son bulduğunda, düz bir şekilde kalmış olan tırnağınızın orta bölümünü dilediğiniz sivrilikte törpüleyin. Bu işlemin hiç de zor olmadığını göreceksiniz.