YAŞAM
Giriş Tarihi : 18-11-2015 00:12   Güncelleme : 18-11-2015 00:12

THY Hostes ve Kabin Memuru Alımları Genel Şartlar, Aranan Özellikler 2015

THY hostes ve kabin memuru alımları için genel şartlar nelerdir, adaylarda aranan özellikler nelerdir, başvuru nasıl yapılır hakkında bilgi içeren haber.

THY Hostes ve Kabin Memuru Alımları Genel Şartlar, Aranan Özellikler 2015

THY 2015 yılı içerisinde hostes ve kabin memuru alımı yapacak. Siz de başvuru şartlarını öğrenmek, aranan genel şartları bilmek ve başvuruda bulunmak için yazımızı dikkatle inceleyin.

Genel Koşullar
T.C. vatandaşı olmak
01/01/1986 ile 31/12/1994 tarihleri arasında doğmuş olmak
En az lise mezunu olmak (Yurtdışındaki okullardan alınan lise ve üniversite diplomaları için denklik belgesi ibrazı gerekmektedir.)
İyi derecede İngilizce bilmek
Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak
Sağlık ve Fiziki Koşullar
160-180 cm. arası boya sahip olmak (Boy-kilo orantılı olmalıdır.)*
 Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Seçme süreçlerinde başarılı olan adaylarımızdan işe başlama aşamasında  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuşa uygun li ğuna dair rapor almaları ve raporlarını THY A.O. Sağlık Müdürlüğü işyeri hekimlerine onaylatmaları gerekmektedir.)
THY A.O. Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing, yara izi vb. bulunmamak
Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak

Sizler de bu güzel meslek içerisinde olmak THY bünyesinde hostes veya kabin memuru olarak çalışmak için thy.com adresi üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.