GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-02-2021 18:56   Güncelleme : 07-02-2021 18:56

Tesettür Gelinlik İçin Öneriler

Tesettür gelinlik için öneriler, sezona göre modeller değişkenlik gösterebilir. Tesettür gelinlik modellerinde dikkat etmeniz gerekenler.

Tesettür Gelinlik İçin Öneriler

Tesettüre uygun bir şekilde giyinen kadınlar; evlenecekleri zaman da yine tesettüre uygun olan gelinlikleri satın almak isterler. Bu şekilde hem muhafazakâr olduklarını ifade ederler hem de tarzlarına uygun olan şıklığı en iyi şekilde yansıtma fırsatı bulurlar. Her tesettürlü gelin adayının kendi tarzına uygun olan modeli kolaylıkla bulması adına; bu alanda hizmet veren birçok farklı firma yer almaktadır.

Sezona Göre Modeller Değişkenlik Gösterebilir

Genel olarak mevsimlere ve sezonun modasına göre dizayn edilen gelinlik koleksiyonlarını piyasaya süren tesettür giyim markaları; tesettür gelinlik modelleri ile kapalı giyinen her genç kızın ya da kadının, düğününde şık olmasına olanak tanımaktadır. Şık ve zarif olmak adına kendisine uygun olan gelinlik modelinin arayışı içerisine giren tesettürlü gelin adayları; karşılarına çıkan fiyat farklılığı sayesinde de ceplerine göre hareket etme fırsatı yakalamış olurlar. Herkesin kendi tarzına ve zevkine uygun olan gelinliği bulması adına farklı modelleri piyasaya süren tesettür gelinlik markaları; özellikle gelinlik tasarımlarını uzun ve kapalı bir şekilde dizayn etmeleri ile ön plana çıkmaktadırlar.

Tesettür gelinlik modelleri arasından seçim yapacak olan tesettürlü genç kızlar ya da kadınlar; modelin şık olması kadar, üzerlerine oturmasına da özen göstermelidirler. Zira vücuda oturmayan ve tabiri yerinde ise; emanet gibi duran bir gelinlik, ilgili bayanın şık ve zarif görünmesinin de önüne geçer. Hal böyle olunca birtakım sıkıntılar da düğünde açığa çıkar. Bu arada tesettürlü bayanlar seçim yaptıktan sonra satın aldıkları gelinlik modeli ile birkaç kez de prova yapmalılardır. Son provada ise; gelin tacı, gelin çiçeği, duvak, ayakkabı, gelin başı ile bir bütün olarak gelinliğin giyilmesi gerekmektedir. Bu şekilde gelin adayının düğünde nasıl bir görünüme sahip olacağı da önceden kestirilmiş olur. Varsa herhangi bir kusur da düğünden önce giderilir ve tesettürlü gelin adayları istedikleri gibi muazzam bir düğün yapma fırsatı elde ederler.

Uzun ve kapalı tasarımların yer aldığı tesettür gelinlik modelleri içerisinde; straplez, kabarık, tüllü, işlemeli, dantelli ve taşlı gelinlikler de bulunmaktadır. Sade ve düz gelinlik modelleri; sadeliği seven hanımlara, daha gösterişli modeller ise abartıyı tercih eden gelin adaylarına sunulmaktadır. Bu şekilde her gelin adayı; tesettür gelinlikleri arasından aradığını bulmaktadır.