TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 29-07-2021 16:30   Güncelleme : 29-07-2021 16:30

Tabletlerin Şarj ve Pil Süresini Uzatma İpuçları

Tabletinizin şarj ve pil süresini uzatmak istiyorsanız çok basit ipuçları var. Bunları uygulayarak tabletinizi daha uzun süreler kullanabilirsiniz.

Tabletlerin Şarj ve Pil Süresini Uzatma İpuçları

Tabletlerin en büyük sorunlarından bir tanesi de şarj ve pil sürelerinin kısıtlı olmasıdır. Şarj ve pil süresini uzatmak için vereceğimiz ipuçları ile tabletlerinizi daha uzun süre kullanabileceksiniz. Bu vereceğimiz ipuçları her marka her model için geçerli olan özelliklerdir. Bu yüzden bu yazı tüm tablet sahiplerini ilgilendiriyor. Sıralamaya başlayalım.

1- Ekran parlaklığını düşürün

Pilin daha uzun süre gitmesini istiyorsanız tabletin ayarlar kısmından ekran parlak ayarını görebileceğiniz minimum seviyeye indirmeye çalışın. Bu pil süresini oldukça fazla etkilemektedir.

2- İnternet ile işiniz yoksa kapatın

Eğer online bir işleminiz ön planda veya arka planda yoksa WiFi ve eğer varsa 3G bağlantısını da kapayın. Ayrıca bazı tablet modellerinde de arka planda GPS sürekli olarak çalışır. Bunu da kapatmayı unutmayın.

3- Gereksizse söndür

Tabletinize yüklediğiniz bazı uygulamaları kullanmasanız dahi sürekli arka planda çalışır. Bu tür uygulamalar hem RAM’den hem de pilden yer. Mümkünse bu tarz uygulamalardan uzak durun çünkü tabletinizi çabuk yorar ve daha çabuk yazılımsal olarak eskimesine neden olur.

Ayrıca bazı uygulamalar tabletinizdeki çöp dosyaları da tamamen siler. Bunları da arada yükleyip kaldırarak tabletinizin gereksiz dosyalarından kurtulabilirsiniz. Şarj ve pil süresini uzatan ipuçlarımız da bu kadardı. Herkese bol teknolojili günler.