GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-03-2020 14:56   Güncelleme : 22-03-2020 15:19

Sevgilimi Ailemle Ne Zaman Tanıştırmalıyım?

Sevgilimi ne zaman ailemle tanıştırmalıyım, uygun zaman nasıl seçilir sevgiliyi anne ve babayla tanıştırma adımları ve taktikler.

Sevgilimi Ailemle Ne Zaman Tanıştırmalıyım?

Onun yanında kendinizi doyasıya mutlu hissediyorsunuz. Sizin için anlamını tarif edecek kelime bulmak zor. Şimdi bu mutluluğunuza aileniz de şahit olsun istiyorsunuz ancak içinizi heyecan duygusu bastı. “Bir derdim var, sevgilimi ailemin karşısına çıkartmak için henüz çok mu erken?” diye aklınızda sorular gezinmeye başladı.

Sevgilim çok konuşuyor ne yapmalıyım diyorsanız tıklayın... :)

Hemen belirtelim, buna en iyi karar verecek olan yine sizsiniz.

Kimi ailenizle tanıştırıp kimi tanıştırmayacağınızı sizden iyi kimse bilemez. Çünkü yaşadığınız duygular size ait ve onları en iyi ölçüp biçecek olan ancak siz olabilirsiniz. Diğer yandan her ailenin çocuklarının ilişkisine farklı bakış açısı ile yaklaşması normaldir. Kimi bu tür paylaşımları olumlu karşılarken bir kısım aileler de konuya mesafeli durabilir. İşte iş tam bu noktada size düşüyor. Ailenizin durumu ile tanıştırmak istediğiniz kişinin sizin için ifade ettiği değeri birer kefeye koyup tartın. Eğer ilgi duyduğunuz kişiyi her türlü koşulda yanınızda istediğinizi hissediyorsanız aileniz ile tanıştırma vakti gelmiş demektir.

Eğer aileniz bu konuda katı bir tutum sergiliyorsa bir derdim var diye hayıflanmak kesinlikle durumunuzu çözümlemeyecektir.

Sevgilinizle hayatınızı birleştirebileceğinize duyduğunuz güven tam ise ailenizin karşısına çıkma zamanı gelmiş demektir. Hem sevgilinizi ailenizle tanıştırmak, hem ciddiyetinizi ifade etmek, hem de evlenebilmek için ailenizin rızasını almak için şartların yeterince oluşması olumlu bir geri dönüş almanızı sağlayacaktır. Ancak hemen belirtelim bu tanışma evlilik kararı almadan önce olmalı. Aksi takdirde ailenizden beklemediğiniz bir tepki ile karşılaşabilirsiniz. Çünkü bu gibi katı yapıya sahip aileler çocuklarının evleneceği kişiyi yeterince tanımayı ve evliliğe onay vererek sizin için en iyi kararın alındığına emin olmak isterler.

sevgili tanıştırma

Eğer aileniz sevgili edinmeniz konusunda katı bir tutum sergilemiyorsa, hatta sevgilinizle en kısa zamanda tanışmak için size sürekli telkinde bulunuyorlarsa işiniz nispeten daha kolay olacak.

Ailenizle tanıştırmaya değer gördüğünüz bir kişi hayatınıza girdiği anda tutup kolundan karşılarına çıkarmanızı bekleyeceklerdir. Bu haliyle tanıma sürecini geniş bir zaman dilimine yayabilen aile fertleri sevgilinizi yeterince tanıyabilecek süreye sahip olacaklardır.

Bir derdim var demeyin, derdinizi mutluluğa çevirin. Unutmayın, o aile sizin aileniz ve en çok görmek istedikleri şey sizin mutluluğunuz. Hazır olduğunuz ve ailenizi de hazır hissettiğiniz anda sizin için sevgilinizi tanıştırmanın zamanı gelmiş demektir.