MAGAZİN
Giriş Tarihi : 01-12-2020 09:56   Güncelleme : 01-12-2020 09:56

Serenay Sarıkaya Kimdir Hayatı ve Oynadığı Diziler

Serenay Sarıkaya kimdir, hayatı ve biyografi. Serenay Sarıkaya'nın oynadığı diziler hangileridir?

Serenay Sarıkaya Kimdir Hayatı ve Oynadığı Diziler

Ekranların başarılı oyuncusu ve güzel modeli olan Serenay Sarıkaya, son zamanlarda özellikle “Medcezir” dizisi ile çok daha popüler bir isim haline gelmiştir.

Serenay Sarıkaya, 1 Temmuz 1991 tarihinde ve Ankara şehrinde dünyaya gözlerini açmıştır. Türk oyuncusu ve modeli olan Serenay Sarıkaya, 15 yaşında güzel bir genç kız iken katılmış olduğu bir güzellik yarışmasında jüri özel ödülünü alarak ismini ilk olarak modellik camiasında duyurmayı başarmıştır. Ayrıca spor ile de oldukça ilgili bir genç kızdır. Aynı yıllarda ise ilk oyunculuk deneyimini “Plajda” isimli beyaz perde filminde yaşamıştır. Belki de Serenay Sarıkaya’nın daha iyi tanınmasına vesile olan proje, ATV ekranlarında izleyici ile buluşan “Adanalı” isimli Türk televizyon dizisidir. Buradaki oyunculuğu ve güzelliği ile dikkatleri büyük bir oranda üzerine toplamayı başarmıştır.

Serenay Sarıkaya dikkat çeken güzelliği ile 2010 yılında düzelenmiş olan “Miss Turkey” yarışmasında iyi bir derece almış ve ikinci olmayı başarmıştır. Serenay Sarıkaya önce “Lale Devri” dizisinde başrol oynamış ve burada kötü, âşık bir kadın karakterini canlandırmıştır. Kötü bir karakteri canlandırmasına rağmen; oyunculuk yeteneği ve güzelliği ile izleyicilerin beğenisi ile takdirini toplamayı başarmıştır. Daha sonra ise son olarak yer aldığı dizi projesinde başrollerini Çağatay Ulusoy ile paylaşmış olduğu “Medcezir” dizisinde Serenay Sarıkaya, oyunculuk başarısının en üst seviyesine gelmeyi başarmıştır. Aynı zamanda hem dizi de hem de konuk olduğu bazı Show programlarında sahne performansı ile de sevenlerinin beğenisini kazanmayı başaran Serenay Sarıkaya, güzel sesi ile de herkesin dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Hem başarılı hem de güzel bir kadın olan Serenay Sarıkaya son zamanlarda ekranların en çok aranan yüzü olmaktadır. Serenay Sarıkaya oldukça önemli markaların reklam yüzü olmuştur ve hala bir giyim markasındaki reklam çekimlerine devam etmektedir. Serenay Sarıkaya, “GQ Türkiye” tarafından yılın kadını seçilerek, bu genç yaşında oldukça iyi bir başarıya imza atmıştır ve kendini kanıtlamıştır.

Çok büyük bir hayran kitlesine sahip olan Serenay Sarıkaya, aynı zamanda da Altın Kelebek Ödülü dâhil birçok ödülünde sahibi olmayı başarmıştır.