İş İlanları
Giriş Tarihi : 22-03-2020 01:40   Güncelleme : 23-03-2020 00:24

Sağlık Bakanlığı 25 Bin Kamu Personeli Alımı Başvuru ve Şartları

Yeni şehir hastanelerinin kurulmasıyla beraber binlerce personele ihtiyaç duyuluyor. Sağlık Bakanlığı 25 Bin Kamu Personeli Alımı Başvuru ve Şartları

Sağlık Bakanlığı 25 Bin Kamu Personeli Alımı Başvuru ve Şartları

Sağlık Bakanlığı bünyesine yeni 25 bin kamu personeli alınacak. Alım yapılacak kadrolar ve dağılımları da belli oluyor.

Yeni açılan şehir hastanelerinin binlerce personele ihtiyaç duyduğunu söyleyen Bakan Koca bu hastanelere çok kısa bir süre içerisinde alımların tamamlanacağını ve yeni şehir hastaneleri ile birlikte 25 bine yakın alım yapılacağını da bildirdi.

Bakan Koca alımı yapılacak personeller için bu ay içerisinde duyuruya çıkacaklarını belirtti. Duyuruların Nisan ayı içerisinde gerçekleşebileceğini söyleyen Bakan Koca kadro dağılımlarıyla ilgili olarak bilgiler verdi.

Kadro dağılımı: 55 kişi çağrı merkezi görevlileri, 500 kişi mutfak aşçı ve yardımcısı, depocu, bulaşıkçı, 664 yönlendirme tıbbı sekreter refakat ve hasta taşıma, 62 otopark görevlisi, 978 temizlik görevlisi, 314 destek görevlisi, 450 hastane güvenliği personeli ayrıca  Ebe, Hemşire, laborant, doktor gibi birçok meslek dalından alım yapılacak.

Başvuru detayları ve başvuru linki Instagram hesabımızda. Detaylar ve şartlar için Instagram sayfamızı takip etmeniz gerekiyor, takip için tıklayınız.