SAĞLIK
Giriş Tarihi : 09-12-2020 20:48   Güncelleme : 09-12-2020 20:54

Saç Bakımı İçin Çam Yağı Kullanımı ve Faydaları

Saç bakımı için çam yağı nasıl kullanılır? Çam yağı saça nasıl uygulanır ve çam yağının faydaları nelerdir?

Saç Bakımı İçin Çam Yağı Kullanımı ve Faydaları

Çam yağı başta saç bakımı olmak üzere birçok alanda kullanılıyor ve çam yağının faydaları da birçok bilimadamı tarafından kanıtlanmış durumda.

Çam yağı antiseptik açıdan oldukça güçlü saç bakım yağları arasında yer almaktadır. Uzun yıllardır Türkiye’de saç bakım yağları arasında çam yağı oldukça tercih edilen bakım yağlarından biridir. Saçların dökülmesinden tutun da kepeklenmeye kadar bir çok yönden saça faydaları bulunmaktadır. Dökülmeler ile birlikte saç kökü olan ince tüy halinde olan saç tüylerini kalınlaştırması ile de bilinmektedir. Bu yönü ile özellikle erkekler tarafından çam yağı çok sık tercih edilmektedir.

Saç bakımı için çam yağı kullanımı

Ancak bilinmesi gereken nokta şudur ki kesinlikle saç çıkarıcı bir ürün olarak değerlendirilmemelidir. Tamamen kel olan bir yerde saç oluşumu sağlayabilecek hiç bir yağ ve hiç bir kozmetik ürün Dünya da bulunmamaktadır. Bu yüzden saç kökü olan yerlerde kullanılması özellikle belirtilmektedir. Çam yağı başlı başına kullanılmaması gereken bir üründür. Ve buna da çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Yağ içerik bakımından çok etkili bir yağ çeşididir. Bu yüzden saçlarda ciddi anlamda yağlanma sorunu oluşturabileceğinden tek başına kullanılamaz.

Bu yüzden kullanım esnasında öncelikle P.H. değeri 5,5 olan 600 ml bir şampuan tercih edilmelidir. Ve bu şampuan içerisine 2 kapak çam yağı dökülerek her banyo yaptığınızda bu şampuan ile kullanımı gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Çam yağının faydaları nelerdir?

Sadece bu şampuanı kullanacak ve buna ek olarak farklı bir şampuan kullanımı gerçekleştirmemeniz gerekmektedir. Bu doğrultuda saçlarınızda kepeklenme sorunununuz yavaş yavaş ortadan kalkacak ve dökülmeleriniz de normale dönmeye başlayacaktır. Ancak elbette bunun bir anda gerçekleşmesini beklememeniz gerekmekte ve belli bir süre içerisinde normale döneceğini gözlemleyebileceksiniz. Sadece bunun için kendinize en azından 1 aylık bir süre tanımanız gerekmektedir.

Saç bakımı için en çok kullanılan diğer yağ ise aspir yağıdır. Aspir yağı ile saç bakımı nasıl yapılır öğrenmek için tıklayınız.