TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 13-12-2020 14:17   Güncelleme : 13-12-2020 14:17

PTTCell Çekiyor Mu İnternet Hızı ve Çekim Gücü Nasıl

PTTCell çekiyor mu? PTTCell internet hızı ve çekim gücü nasıl? PTTCell geçiş yapmak için neler yapılmalı, nasıl geçiş yapılır? Altyapısı hakkında bilgiler.

PTTCell Çekiyor Mu İnternet Hızı ve Çekim Gücü Nasıl

Pttcell her yerde çekiyor mu?

Bu konu elbette tartışılır. Çünkü Pttcell ’in kendine ait bir altyapısı bulunmuyor. Bu yüzden Türk Telekom’un çektiği her yerde Pttcell’de rahatlıkla çekecektir.

Bildiğiniz gibi ülkemizde birçok GSM operatörü bulunuyor. Bunlardan birisi de 2013 yılında PTT adı altında kurulan Pttcell. Elbette birçok operatör olunca kullanıcılar hangi GSM operatörünün daha iyi olduğuna karar vermekte zorlanıyor. O yüzden her yerde hangi operatörün daha iyi olduğunu araştırıp ona göre hareket etmeye çalışıyorlar. Bu yüzden bizde bu yazımızda Pttcell operatörünün nasıl bir operatör olduğunu alınıp alınmayacağını sizler için araştırdık.

İşte Pttcell hakkında merak edilenler

Pttcell’in altyapısı var mı?

Pttcell’in tıpkı Bimcell gibi altyapısı bulunmuyor. Pttcell Türk Telekom altyapısını kullanan insan odaklı bir GSM operatörüdür. Hatta birkaç yıl önce PTT şubeleri Pttcell’in altyapısı için Türk Telekom operatörü ile 5 yıl anlaşma imzaladı. 2022 yılına kadar Pttcell altyapısını Türk Telekom’dan sağlayacak.

Pttcell çekim gücü nasıl?

Eğer şehir merkezinde yaşıyorsanız Pttcell operatöründe hiçbir sıkıntı yaşamayacaksınızdır. Telefonunuz çok iyi çekecektir. Ancak dağlık bir bölgede yaşıyorsanız elbette diğer operatörlerde olduğu gibi bu operatörde de bazen ani kesintiler yaşayabilirsiniz. Yani bu durum bulunduğunuz bölgeye göre değişir.

Bir diğer Türk Telekom altyapısını kullanan firma ise Bimcell. Bimcell çekiyor mu sorusunu da yazımızda anlattık. Tıklayınız.

Pttcell internet hızı nasıl

Pttcell 5G teknolojisine sahip bir GSM operatörüdür. Bu yüzden aldığınız tarife ne ise bu tarifenin internetinden %90- %95 yararlanırsınız. Diyelim ki 16 mbps internetiniz var. Bu internetten siz 14 ile 15 mbps arasında kullanırsınız. 1 mbps kaybınız olur.

Pttcell ‘e geçiş nasıl yapılır?

Başka bir operatörden Pttcell’e geçmek istiyorsanız yapmanız gereken birkaç şey bulunuyor. İlk önce en yakın PTT şubesine kimlik fotokopiniz ile gitmeniz gerekiyor. Daha sonra görevli size 3 tane form veriyor. O formlar ise şunlar;

1-) Abonelik sözleşmesi formu

2-) Numara taşıma formu

3-) Satış sonrası işlem formu

Bu üç formu eksiksiz doldurduktan sonra görevli sizden birde adres bildirimi yapmanızı istiyor. Bu işlemlerin hepsini yaptıktan sonra en geç 2 gün içerisinde numaranızı Pttcell’e taşımış oluyorsunuz.