GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-12-2020 23:14   Güncelleme : 08-12-2020 23:15

Pamukkaleye nasıl gidilir

Pamukkaleye nasıl gidilir pamukkale ulaşım yolları kendi aracınızla veya toplu ulaşımla nasıl gidilir

Pamukkaleye nasıl gidilir

Pamukkale'ye gidebilmeniz için Denizli'nin meydanı olan tüm şehirlere ulaşımın li ğu Üçgen Meydanı'na çıkmanız gerekmektedir. Zaten şehir içi levhalarından buraya rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Pamukkale'ye nasıl gidilir sorusunun cevabı ise iki yolla verilebilir. Bunlar özel araç ve toplu ulaşım aracıdır.

Birinci yol Pamukkale'ye özel aracınızla nasıl gidilir?

Denizli'de yolunuz mutlaka Çınar üzerinden de geçecektir. Emniyet ışıklarına ğinizde sola dönün ve Üçgen Meydanı'na kadar ilerleyin. Üçgen meydanına ğinizde ise sağa doğru dönün ve düz ilerleyin. Sevindik Bölge Trafik Müdürlüğü'ne varıncaya kadar gidin. Buraya vardığınızda Pamukkale levhalarını göreceksiniz, bu levhalar sizi tünelin içine doğru yönlendirecektir. Tüneli geçince bir kez daha Pamukkale levhasını göreceksiniz. (Pamukkale 14 km levhası) Bu levhadan sonra dümdüz ilerlediğinizde ise ilk olarak Korucuk köyü daha sonra da Irlıganlı kavşağına ürcektir. Irlıganlı kavşağından levhalarla Pamukkale yönüne döndüğünüzde varmış olacaksınız.

İkinci yol toplu ulaşım araçları ile nasıl gidilir?

Pamukkale'ye gitmenin bir diğer yolu ise toplu ulaşım araçlarını kullanmaktır. Denizli otogara gittiğinizde burada Karahayıt - Pamukkale dolmuşlarını göreceksiniz. Bu araçlar ortalama her yarım saatte bir kalkarlar. sayfamıza da göz atarak seferlere bakabilirsiniz. Pamukkale'ye giden yolcularımızın alternatif güzergah belirtmeleri için yorum bölümüne yazmalarını rica ediyoruz.