GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-04-2021 17:51   Güncelleme : 26-04-2021 17:51

Ölümsüz Aşk Mümkün Mü Yoksa Aşkın Ömrü Var Mı?

Ölümsüz aşk mümkün mü? Aşkın ömrü var mı, aşkın ömrü ne kadardır? Meğer ölümsüz aşk yokmuş.

Ölümsüz Aşk Mümkün Mü Yoksa Aşkın Ömrü Var Mı?

Aşkın Ömrü 2,5 Yıl Neden mi?

Araştırmacılara göre aşkın ömrü 2,5 yıl kadar sürüyor. Çünkü aşık olduğunuzda beyinde salgılanan oksitosin hormonu yani bağlılık hormonu, 2,5 yıl sonrasında azalıyor ve mantık devreye girmeye başlıyor.

AŞKIN ÖMRÜ 2,5 YIL; ÖLÜMSÜZ AŞK YOKMUŞ MEĞER

Bir ilişkide işin mantık boyutuna değinmeden salt bir aşkla başlanılan ilişkiler, 2,5 yıl sonra sorunlar, tartışmalarla kendini gösteriyor, çünkü kişiler için mantık devreye giriyor. Eğer karşınızdaki kişi mantığınıza uymuyorsa, siz o yönlerini fark etmeye başlıyorsunuz, bu da ilişkinizi yıpratıyor hatta çoğu zaman sonlandırıyor.

UZUN SÜRELİ İLİŞKİLER İÇİN

Mantığınızla da ilişkiyi yürütebilirseniz ve ilişkinizi sevgiye dönüştürebilirseniz ilişki devam ediyor. Hep ilk günkü gibi heyecanlı aşk peşinde olanlar için sahip oldukları ilişki bir zaman sonra eskiyor, aynı tadı alamıyorlar ve yeni aşklara, heyecanlara yelken açmaya çalışıyorlar. Aslında bir bakıma aşkın getirdiği oksitosin hormonu bağımlısı olmuş oluyorlar. Bu yüzden insan hayatında genelde 30 – 35 yaşından sonraki ilişkilerde karşısındakinde gerçekleri görmeye ve mantıklı bakış açılarıyla yaklaşmaya başlanır. Fakat belirtmeliyiz ki tabiki aşkın yaşı yoktur, sevgi ise sonsuzdur…