EĞİTİM
Giriş Tarihi : 22-01-2021 14:02   Güncelleme : 22-01-2021 14:02

Moda Tasarım Eğitimi Almak İsteyenler İçin Rehber

Moda tasarım eğitimi almak isteyenler için rehber. Moda tasarımda kariyer nasıl yapılır? Moda tasarım eğitimi sonrası iş imkanları.

Moda Tasarım Eğitimi Almak İsteyenler İçin Rehber

Moda tasarım üzerine kariyer yapmak ya da sadece hobi boyutunda moda tasarım ile ilgilenmek isteyen bireyler için çok önemli bir rehber yazı hazırladık. Bu yazı sayesinde hem Türkiye’deki bağımsız moda tasarım kursları hakkında bilgiler edinebileceksiniz hem de moda tasarım bölümü bulunan lise ve üniversiteleri tek bir sayfada bulmuş olacaksınız.

Bildiğiniz üzere moda tasarım okulları kendi aralarında 4’e ayrılıyor.

  • Devlet üniversitelerinde yer alan moda tasarım bölümleri
  • Özel üniversitelerde yer alan moda tasarım bölümleri
  • Sadece kendi bünyesinde çeşitli moda tasarım programlarını (bayan giyim, erkek giyim, mücevher tasarım, vb.) program dahilinde veya yıllık ücret karşılığında öğrencilerine sunan özel kuruluşlar.
  • İsmek kursları

Moda Tasarımda Kariyer Nasıl Yapılır?

Eğitim Ücreti

Moda tasarım üzerine kariyer yapmak isteyenler öncelikle maddi yeterliliğini göz önünde bulundurmalıdır. Konu moda tasarımı olduğunda iyi bir kariyer için yurtdışında eğitim almanız çok önemli. Bu açıdan dünyanın en iyi moda tasarım okulları isimli yazıda da görebileceğiniz üzere yıllık öğrenim ücretleri çok yüksek seviyelerde bulunuyor. Bu ücretleri karşılayabilir miyim sorusunu kendinize sorun ve aileniz ile paylaşın.

Eğitim Esnasında Staj Yeri

Lisans eğitiminiz sırasında yapacağınız stajlar ve stajınızı yaptığınız firmalar düzgün bir kariyer için çok önemli. Bu açıdan mümkün olduğunca staj konusunda size yardımcı olan okulları tercih etmeye çalışın. İyi bir eğitim ve etkili bir markada staj, sizin ilk işinizin en belirleyici iki ayağı olacaktır.

Programın Bitişi İle Birlikte İş İmkanı

Okuduğunuz okulun sizi sektörün büyükleri ile tanıştırması ve size iş imkanı oluşturması çok önemli bir konu. Bu açıdan, kariyer planlaması yaparken kesinlikle arkanızda gücünü hissedeceğiniz bir moda tasarım okulunu seçmeye gayret edin.

Adım Adım Zirveye

Kariyer basamaklarınızı adım adım sabırlı bir şekilde çıkmaya çalışın. Çalışmanız gereken uykusuz geceler var ve bu süreç uzun bir süreç. Ancak sabırlı olanlar gerçekten büyük konuları hedefleyebilirler.