TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 08-06-2019 17:31   Güncelleme : 09-10-2019 13:34

LG G2 – G3 Kapandı Açılmıyor LG Ekranında Takılı Kalıyor

LG G2 – G3 Kapandı Açılmıyor LG Ekranında Takılı Kalıyor. Açılırken takılma, açıldıktan sonra hemen kapanma problemleri için çözüm.

LG G2 – G3 Kapandı Açılmıyor LG Ekranında Takılı Kalıyor

Ben de bir LG G2 ve G3 kullanıcısıyım. Eğer LG G2 veya G3 modeliniz kendi kendine kapanıyor ve arka tuşuna bastığınızda uzun bir süre açılmıyorsa ve açıldığında da LG logosu takılı bir şekilde kalıyorsa bu sorunun çözümü ve nedenleri konusunda sizleri aydınlatmak isterim.

Bu modellerde ana kart kronik bir sorun

LG G2 veya G3 sahibiyseniz aslında biraz şanssızsınız. Hangi telefoncuya giderseniz gidin bu telefon modellerinin kronik bir ana kart sorununa sahip söyleyeceklerdir.

Telefonum çöp mü ?

LG G2 telefonlarda eğer bu tarz bir sorunla baş başaysanız aslında karşınızda 3 ihtimal var.

1- Bataryanız artık ölmüş olabilir

2- Yazılım kaynaklı resetleme ihtiyacı olabilir

3- Ana kart kaynaklı hata meydana gelmiş olabilir

Eğer bataryanız ölmüşse

Bataryadaki voltajın telefonu çalıştırmaya gücü yetmiyorsa yaklaşık 80 – 120 TL arasında bir masrafla bataryanızı değiştirebilirsiniz. Fakat hata %99 ihtimalle bataryadan olmuyor

Yazılım kaynaklı resetleme ihtiyacı

Hard-reset atarak telefonunuzu sıfırlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra yine telefon aynı sorunları yaşıyorsa çöpe gitmesine hazır olun.

Ana kart kaynaklı hata

Evet önemli kısıma. LG G2 ve G3’ün en büyük hatalarından biri ana kart oluyor. Ana kart kaynaklı çalışmama problemi için kesinlikle teknik servise götürmenizi önermiyorum. Buralardaki ana kart değişimi yerine kesinlikle telefonunuzu değiştirin.

Ana kart değişimi sonrası telefonun eskisi gibi çalışmasının garantisi olmayacağı gibi masrafı da yüksektir. Bu masrafı karşılamak yerine hurda fiyatına satıp üstüne ekleyip yeni bir cihaz almalısınız.

Bu hata %90 ihtimalle ana karttan dolayı olmaktadır.