SAĞLIK
Giriş Tarihi : 24-06-2018 15:09   Güncelleme : 24-06-2018 15:09

Kuru Üzüm Öyle Bir Derde Derman Oluyor Ki...

Kuru üzüm binlerce kişide bulunan öyle bir derde derman oluyor ki, detaylar haberimizde..

Kuru Üzüm Öyle Bir Derde Derman Oluyor Ki...

Şeker insan sağlığı için zararlıdır. Ne kadar şekerli yiyecekler yerseniz bünyeniz o kadar insülin salgılar. İnsülin hormonunun ise vücudu yıpratıcı, yaşlandırıcı özelliği vardır.

Genç ve sağlıklı kalmak için şekerli gıdalardan elinizden ğince uzak durun.

Bildiğimiz beyaz şekerin bir başka zararı da ilk alındığında insanın bünyesini yormasıdır. Çünkü karaciğer bu şekeri çözmek için çok uğraşır. Diyet yapanların dikkatine.

Şekerli besinlerin ve insülin hormonunun zararı

Çayda kahvede kullandığımız bildiğimiz şeker aslında çok zararlıdır. Bünyeyi yorar hatta çabuk yaşlandırır.

Şekerin yakılması için bünyemizde insülin salgılanır. Normalden daha fazla şekerli şeyler yenmesi durumunda kontrolün sağlanması için fazla İnsülin hormonu salgılanır. Bu ise bütün organları yıpratır, çabuk yaşlanmalara sebep olur.

Diyet yapanlar sıkı bir rejime girmişlerse sık sık ağır halsizliklere yakalanabilir, tatlı bir şeyler yemeyi içmeyi canları her zamankinden daha çok ister.

Tatlı şeyler ise tam bir zindelik vermez. Aslında böyle bir durumda tatlı yediğimizde kendimizi daha iyi hissetmemiz biraz da psikolojiktir.

Çünkü şekerin çözümlenmesi için karaciğer çok çalışır. Bünyemiz yorgunluk, ağırlık hisseder. Fazladan salgılanan İnsülin hormonunun vereceği zarar da cabası.

Sınavlardan önce ne yemeli?

Sınava girecek çocukların sınavın hemen öncesinde kuru siyah üzüm yemeleri tavsiye edilir. Tabi eğer kendilerinde şeker hastalığı (diyabet) yoksa.

Aksi takdirde sınav gibi çok önemli bir şey için bir miktar üzümün faydasından mahrum olmak istemeyenler doktoruna danışmalıdır.