EKONOMİ
Giriş Tarihi : 11-04-2020 23:30

Kredi Notum 0 Nasıl Kredi Çekebilirim

Kredi Notum 0 Nasıl Kredi Çekebilirim, kredi notu hiç olmayan bir kişi nasıl kredi çekebilir?

Kredi Notum 0 Nasıl Kredi Çekebilirim

Günümüzde hepimizin kredisi veya kredi kartı var kimimiz ödüyor kimimizde ödemeyip büyük sıkıntılar içine düşüyoruz ama ufak bir kesim var içimizde ve bu kısmın kredi notu sıfır. Yani bu ne demek Kişinin yaptığı düzenli veya düzensiz kredi geri ödemeleri, kredi kartı borçlarını zamanında ödeyip ödemediği kredi notunun belirlenmesinde  önemli rol oynar buda bize kredi notu olarak yansır ve bankalar öncelik olarak bu nota bakıyor.

Kredi notu oluşmamışsa notunuz sıfırdır yani bugüne kadar kredi,kredi kartı ve bankaların hiçbir ürününü kullanmamışsınız demektir.

Kiminin kulağına hoş gelen bu durum aslında borcu olan kadar riskli bir durum.Kendi mantığımızca bankaların verdiği hiç bir şey bende yok bu nedenle borcum yok kredim kolay çıkar ama öyle olmuyor maalesef bankanın yanından geçmemiş bir kişinin kredi başvurusunda onaylanmaması gayet doğal çünkü yüksek bir gelire sahip olsanız bile ödeme alışkanlıklarınızın nasıl olduğunu bilemez ve olumsuz bir etki yaratır.

İlla olumsuz sonuçlanacak diye Bir şey yok her bankada, düzenli gelir ve bankacılarla yapılan görüşmeler sonucu durumu düzeltmeye yetebiliyor.

Düzelmediği durumlarda banka tarafından size yüksek limitli bir kredi kartı veriliyor bundan harcama yapmanızı ve düzenli ödemenizi istiyor böylelikle notunuz sıfırdan artmaya başlıyor.Eğer yakın bir zamanda kredi çekmeyi düşünüyorsanız ve notunuz sıfır ise hemen bir kredi kartı alıp kullanmaya başlamak en güzeli.