EKONOMİ
Giriş Tarihi : 13-01-2021 11:44   Güncelleme : 13-01-2021 11:44

KKB Negatif Kredi Notu Düzeltme

KKB Negatif Kredi Notu Düzeltme. KKB Negatif Kredi Notu Düzeltme Yöntemleri Nelerdir? Kredi notunuzu yükseltmek için var olan tüm kredi kartı ve kredi borçlarınızı kapatmanız oldukça yararlıdır.

KKB Negatif Kredi Notu Düzeltme

Son dönemlerde bankacılık sektöründe ismini en çok duyduğumuz terimlerin başında hiç şüphesiz ki bireysel kredi notu gelmektedir. Kredi notu bankacılık sektörü ile çalışma yapmış olan bireylerin kredi kartı, kredi ve kıymetli evrak gibi ürünleri kullanımlarının sonucunda edinmiş oldukları olumsuz ya da olumlu nottur. Söz konusu kredi notlarının kayıtlarının tutulması, güncellenmesi ve düzenlenmesi tamamen Kredi Kayıt Bürosu tarafından yapılmaktadır.

Söz konusu kredi notu kişilerin referansları niteliğindedir. Tüm bankalar bireylerin kredi kartı ya da kredi gibi ürün taleplerini değerlendirirken öncelikle söz konusu bireyin kredi notuna bakmaktadır. Bankalar kredi notuna baktıkları bireyin not durumu iyi ise talepte bulundukları ürün için olumlu geri dönüş yapmaktadır. Ancak, kredi notu negatif ise bireylere olumsuz dönüş yapılmaktadır.

KKB Kredi Notu Değerlendirmeleri

Daha önce herhangi bir banka ile işlem yapmamış olan bireylerin kredi notları 1.564 olarak belirlenmektedir. Bu oldukça iyi bir rakamdır. Kredi not değeri her bankada değişiklik gösterse de genel olarak bankalar kredili ürün verecekleri müşterilerinde en az 1.200 kredi puanı aramaktadır.

KKB Negatif Kredi Notu Düzeltme Yöntemleri

Kredi Kayıt Bürosunda kredi notu negatif ya da düşük olan birinin ilk olarak yapması gereken şey söz konusu notunu düzeltmeye çalışmaktır. Bunun için izlenecek yollar bellidir. Kredi notunuzu mevcut kredili borç tutarınız, ödeme alışkanlıklarınız ve yeni kredi arayışlarınız gibi etkenler belirlemektedir. Bu sebeple söz konusu etkenleri iyileşme yönüne giderek kredi notunuzu arttırabilirsiniz.

Öncelikle düşük olan kredi notunuzu yükseltmek için var olan tüm kredi kartı ve kredi borçlarınızı kapatmanız oldukça yararlıdır. Söz konusu borçlarınızı kapatmanız halinde kredi notunuzun negatife doğru gidişi duracaktır. Sonrasında yapacağınız bir iki basit hamle yardımı ile negatifte bulunan kredi notunuzu artıya doğru çıkarabilirsiniz.

Ölen kişinin kredi ve kredi kartı borçları ne olur? Öğrenmek için tıklayınız.

İlk olarak elinizde küçük bir miktarda olsa mevduat bulunuyorsa bir bankada vadeli hesap açtırıp yatırarak birkaç ay bekleyebilirsiniz. Bu süre zarfında kredi kartlarınızı kapatarak bir müddet bekleyip sonrasında yeniden kredi kartı talep edebilirsiniz. Ayrıca, kısa vadeli küçük tutarda bir kredi çekip kredinizi ve hâlihazırdaki kredi kartlarınızın borçlarını gününde ödemeniz de negatif olan kredi notunuzu oldukça kısa sürede pozitife çevirecektir.