SAĞLIK
Giriş Tarihi : 08-12-2020 10:43   Güncelleme : 08-12-2020 10:48

Kışın Bronz Bir Tene Sahip Olmanın Yolları

Kış aylarında bronz bir tene sahip olmak için neler yapılabilir? Sağlıklı bronzluk nasıl elde edilir?

Kışın Bronz Bir Tene Sahip Olmanın Yolları

Günümüzde bronz bir tene sahip olmak oldukça önem kazandı. Kış aylarında bronz bir ten için aslında doğal yollar da bulunuyor. Sadece bayanlar değil artık erkekler de ten rengine oldukça dikkat ediyor. Bronz bir tene sahip olmanın birçok avantajı bulunuyor. Daha cool bir görünüm, giyilen kıyafetlerin kendini daha çok göstermesi gibi birçok etken insanların kışın da bronz bir şekilde dolaşmasını tetikliyor.

Yazın sürekli güneş ışığına maruz kalınması sonucu bazı cilt hastalıkları meydana gelebiliyor. Bu yüzden güneşlenirken en hızlı şekilde bronzlaşmak için bazı yollar bulunmaktadır. Cilt tipinize uygun olarak seçeceğiniz güneş kremi, daha hızlı ve orantılı bir şekilde bronzlaşmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca güneşlenmeden önce ve yaz tatiline çıkmadan önce yapacağınız vücut peelingi sayesinde ölü derilerden kurtularak, derinizin daha hızlı bronzlaşmasını sağlayabilirsiniz. Tatil esnasında bronz teninizi korumak istiyorsanız haftada bir peeling yapmaya da özen göstermelisiniz.

Sağlıklı bronzluk nasıl elde edilir?

Yapılan en büyük yanlışlardan biri hiçbir koruyucu krem kullanmadan öğle saatlerinde güneşlenmek oluyor. 11.30 – 15.00 saatleri arasında güneşlenme vücudunuzda lekelenmelerin oluşmasına neden olabilir. Bu yüzden kalıcı bronzluk için bu saatlerin dışında güneşlenmeye dikkat etmelisiniz.

Ceviz yaprağının sağlık için etkisi de çok büyük. Etkilerini görmek ve öğrenmek için tıklayınız.

Kışın bronz kalmak için neler yapılmalıdır?

Yaz aylarındaki bronzluğunuzu kış aylarına saklamak için öncelikle melanin pigmentlerini harekete geçirmelisiniz. Bol bol şeftali ve kayısı tüketerek bu pigmentleri canlı tutarak, cildinizin solmasını engelleyebilirsiniz.

Güneşlendikten sonra sıcak bir banyo yapmak da yapılan en büyük yanlışlardan biridir. Ilık veya hafif soğuk bir suyla yapacağınız duş cilt derinizi korur ve kış aylarına bronz girmenizi sağlar.