SAĞLIK
Giriş Tarihi : 23-12-2020 17:42   Güncelleme : 23-12-2020 17:42

Kakao Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Kakao yağının cilde faydaları nelerdir? Kakao yağı, saçların daha canlı ve dinamik bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

Kakao Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Cildinizi Kakao Yağıyla Şımartın

Çikolata yapımında kullanılan ve hayatımıza bir besin maddesi olarak giren kakao; güzellik konusunda da bizlere birçok avantaj sunuyor. Güney Amerika ve Batı Afrika’da yetiştirilen ve mutluluk hormonumuzun tavan yapmasına yardımcı olan kakao; bayanların her zaman yanında oluyor. Güzel bir cilde sahip olmak için, kakaonun yağını tercih edebilir ve bu yağ sayesinde vücudunuzun birçok noktasında kalıcı bir güzellik sağlayabilirsiniz.

Güzelliğinize Güzellik Katacaksınız

Daha güzel bir cilt isteyen hanımlar; birçok farklı maskeyi kullanıyorlar. Son dönemde ise; kakao ile yapılan maske tarifi ön plana çıkıyor. Cilt bakımı konusunda bizlere bir hayli yardımı dokunacak olan kakao; güzelliğinize güzellik katacak. Cilt bakımının yanı sıra; saç bakımında da yine güçlü etkileri ile dikkat çekiyor. İsterseniz hayatımızın önemli bir bölümünde kendine yer edinmiş olan kakaonun faydalarını sıralayalım.

Kakao yağı, saçların daha canlı ve dinamik bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Eğer saç bakımı konusunda sıcak yağlar kullanmayı tercih ediyorsanız; bu yağ mutlaka kakao yağı olsun. Kakao yağını güzelce eritin ve içerisine ekstra lavanta yağı, susma ve badem yağı katın. Uygun bir kapta bu malzemeleri karıştırdıktan sonra kuru saçlara uygulayın. Saçlarınızın bakımlı görünmesine yardımcı olacak olan bu karışım; aynı zamanda saçlarınızın hızlı bir şekilde uzamasına da imkan sağlar.

Eğer cildiniz aşırı kuru bir görünümde ise ve bu yüzden çatlaklar meydana geliyorsa; kakao sizin için bulunmaz bir fırsat olacak. Pul pul dökülen ciltler üzerinden bir hayli etkili olan kakao; içeriğindeki E vitamini sayesinde cildinizin beslenmesine olanak tanır. Aynı zamanda kuru cildin nemlenmesine de yardımcı olur.

Yağlı ciltler için evde yapılabilecekler maskeler için tıklayınız.

Yazın kavurucu sıcaklarda ve kışın dondurucu soğuklarda; dudakların gördüğü hasarı da yine kakao ile kolay bir şekilde onarabilirsiniz. Kakao yağı sayesinde çatlayıp kurumuş olan dudaklar nemlenir ve canlanmaya başlar.

Eğer beyaz bir ten rengine sahipseniz ve bir türlü bronzlaşamıyorsanız; solaryuma gitmeye gerek kalmadan, kakao yardımıyla daha koyu bir tene sahip olabilirsiniz. Cildinizin doğal ve sağlıklı bir biçimde bronzlaşmasına yardımcı olan kakao yağı; susam yağı ve havuçla birleştiğinde, aradığınız ten rengine kavuşmanızı sağlayacaktır. Bu karışımı cildinize uyguladıktan sonra; sonucu siz de net bir şekilde göreceksiniz.