EKONOMİ
Giriş Tarihi : 22-12-2020 13:30   Güncelleme : 22-12-2020 13:30

Kadınlar Devlet Destekli Mikro Kredi Nasıl Alır

Kadınlar Devlet Destekli Mikro Kredi Nasıl Alır? Mikro kredi nedir, kimler alabilir? Mikro Krediye Nasıl Başvurulur, Mikro Kredi Tutarı Nedir?

Kadınlar Devlet Destekli Mikro Kredi Nasıl Alır

Mikro Kredi Nedir?

Mikro kredi maddi geliri iyi durumda olmayan kadınların yararlanabileceği küçük meblağlarda verilen kredidir. Mikro kredi kullanmak isteyen kadınlar herhangi bir teminat, kefil veya ipotek göstermek zorunda değildir. Kullanacakları mikro kredi için herhangi bir evrak imzalanmıyor ve kesinlikle haciz veya mahkeme gibi durumlara müracaat edilmiyor. Mikro krediyi Türkiye Grameen Mikrofinans Programı dahilinde alabilirsiniz.

Mikro Krediyi Kimler Alabilir?

Mikro kredi almak için çok ciddi şartlar aranmıyor. Kuruluşun amacı maddi kazanca muhtaç olan kadınlara yardımcı olmak olduğu için hiç bir evrak istenmiyor. Mikro kredi almak için sadece 5 kadının bir araya gelmesi yeterli oluyor. 5 kişilik ekip oluşturan herkes Mikro krediden yararlanabiliyor. Aranan tek özellik mikro kredi için bir araya gelen kadınların mikro iş fikirlerinin olmasıdır. Alacakları krediyi nerelerde kullanacaklarını beyan etmeliler.

Mikro Krediye Nasıl Başvurulur, Mikro Kredi Tutarı Nedir?

5 kişilik ekibinizi kurduktan sonra TGMP şubelerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Başvurunuzu yaptıktan sonra borcunuzu ödeyeceğinize dair sadece söz vermeniz yeterli. Krediye öncelik her zaman gerçekten bu krediye muhtaç olan kadınlara tanınıyor. Ardından sadece 3 günlük bir eğitim veriliyor. Eğitimin amacı ise kadınların kendilerine olan güvenini artırmak. 3 günlük eğitim de bitten sonra bir yıllık 1000 TL kredi nakit olarak ödeniyor. Bir yıl boyunca düzenli ödemelerinizi gerçekleştirdiğinizde, sonraki yıl kullanabileceğiniz kredi tutarı 2000 TL olarak belirleniyor.

Herhangi bir ticari kazanç gütmeyen TGMP, yaptığı çalışmalar sonucu kadınların borçlarına %100 sadık olduğunu ve ödenmeyen kredinin bulunmadığını söylüyor. Bu sevindirici iş birliği 120.000 kadına kredi sağladı, dağıtılan para ise 247 milyon TL. Sizler de gerekli özellikleri taşıyorsanız bu mikro krediden yararlanabilirsiniz ya da ihtiyacı olan insanlara böyle bir fırsatın olduğunu duyurabilirsiniz.

Kredi notum 0 ama nasıl kredi çekebilirim diyorsanız tıklayınız...