GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-12-2015 19:22   Güncelleme : 07-12-2015 19:22

Jandarma Komutanlığı 22 Memur Alımı Başvuru ve Şartları

Jandarma genel komutanlığı 22 memur alımı genel şartlar, başvuru

Jandarma Komutanlığı 22 Memur Alımı Başvuru ve Şartları

Jandarma Genel komutanlığı bünyesine 22 adet memur alımı yapılacak. Alım yapılacak olan memurlarda aranan şartlar, başvuru ve tarihler yazı içerisinde yer alıyor. İşte şartlar:

a. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun değişik 48'inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.

b. 2014 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (2014 KPSS) girmiş olmak ve unvanların karşısında belirtilen puan türünden, belirtilen en az puanı almış olmak.

c. Başvuru işlemlerinde;

1. Lisans mezunları için 2014 yılı KPSS sınavına ait KPSSP3 puan türü,

2. ÖN LİSANS mezunları için 2014 yılı KPSS sınavına ait KPSSP93 puan türü,

3. Ortaöğretim mezunları için 2014 yılı KPSS sınavına ait KPSSP94 puan türü kullanılacaktır.

d. İlan edilen unvanlar için, unvanların karşısında belirtilen öğrenim düzeyi şartını, 2014 KPSS tarihinde adayların en son mezun li kları okul düzeyi olarak sağlamaları ve 2014 KPSS'ye bu öğrenim düzeyinden girmiş olmaları gerekmektedir.

e. Merkezi sınava (2014 KPSS) giriş tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak.

f. Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi görevlerde çalışıyor olmamak.

g. Erkek adaylar için; Askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş (tecilli) veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak.

h. Yapılacak uygulamalı meslek bilgisi sınavı ve/veya mülakat sınavında başarılı olmaları durumunda, sevk edilecekleri asker hastanesinden TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliği hükümlerine göre "Sivil Memur Adayı Olur" kararlı sağlık raporu almış olmak.

i. Hakkında yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak.

j. Kadro unvanlarının hizasında belirtilen niteliklerin tamamına sahip olmak. Daha detaylı bilgi için jandarmanın resmi sitesine bakabilir, kılavuz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Başvurular da yine resmi sayfa üzerinden yapılacaktır. Jandarma genel komutanlığında çalışmak isteyen memur adaylarının yorum bölümünden KPSS puanlarını yazarak teyit etmeleri sağlanabilir.