EKONOMİ
Giriş Tarihi : 18-03-2019 10:44   Güncelleme : 10-05-2020 13:53

İşte Anne Projesi Günlük 80 TL Harçlık ve İş Garantisi

İşte anne projesi ile annelere günlük 80 TL veriliyor, ardından iş garantisi sunuluyor.

İşte Anne Projesi Günlük 80 TL Harçlık ve İş Garantisi

Hem kadınların çalışma hayatına kazandırılması hem de işsizlik oranının düşürülmesi amacıyla işte anne projesi devreye giriyor. Bu proje ile birlikte annelere hem günlük 80 TL verilecek hem de iş garantisi sunulacak.

İş'te Anne Projesi 0-15 yaş çocuğu olan kadınların iş hayatında yer almasını amaçlıyor. Projeye bu yaş aralığında çocuğu olan her anne başvuru yapabilir. Ancak bakanlığın kadına yönelik şiddetle mücadele alanında hizmet sunan kuruluşlarından faydalanan kadınlara öncelik tanınıyor. 

Bu proje ile anneler İŞKUR tarafından yürütülen iki kurstan birisine katılım sağlıyor. Bu kurs kapsamında annelere günlük 80 TL ücret ödeniyordu. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

İş'te Anne Projesi'ne katılmak isteyen annelerin İŞKUR tarafından yürütülen iki programından birine katılım sağlamak gerekiyor. Bunlardan biri Meslek Eğitim Kursları diğeri İşbaşı Eğitim Programı. Bu programlara katılım sağlayan annelere projeden faydalanabilecekler.

Söz konusu Meslek Kurslarına katılım sağlamak için geçerli koşullar ise ''İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak, 15 yaşını tamamlamış olmak, Yetiştirilecekleri mesleğe uygun özelliklere sahip olmak, İşverenin aradığı özel şartları taşımak, İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak, Emekli olmamak.''

Başvuru yapmak isteyenler İşkur müdürlüklerine gidebilirler.