YEREL
Giriş Tarihi : 13-12-2020 16:38   Güncelleme : 13-12-2020 16:39

İstanbul’da Mutlaka Gidilmesi Gereken Balık Restoranları

İstanbul’da Mutlaka Gidilmesi Gereken Balık Restoranları, en iyi balıkçılar, balık yemek istediğinizde gidebileceğiniz ünlü mekanlar.

İstanbul’da Mutlaka Gidilmesi Gereken Balık Restoranları

Boğaza nazır güzel şehir İstanbul’da, deniz ürünleri ve birbirinden güzel balık yemeklerini tadabileceğiniz bazı balık restoranlarını sizler için araştırdık…

Dünyanın sayılı metropollerinden olan, kalabalık ancak güzel şehrimiz İstanbul’da, deniz ürünleri yiyebileceğiniz ve çeşitli türde balıkların tadına bakabileceğiniz, aynı zamanda midye, ahtapot gibi çeşitli mezeleri de deneyebileceğiniz balık restoranları ilgili araştırmayı sizin için yaptık. Gelin hep beraber bir göz atalım bu balık lokantalarına…

İSTANBUL'UN EN İYİ BALIK RESTORANLARI

Balıkçı Kahraman

İsmini ilk olarak Vedat Milor’un ağzında duyduğumuz ve kendisini takip edenlere “Yabancı gurmelere daima önerdiğim balıkçı” şeklinde tavsiyelerde bulunduğu söz konusu restoran, ziyaretçilerinin en çok kömürde pişen kalkan balığı tercih etmeleri ile üne kavuşmuş durumda. Mekan ile ilgili dile getirilebilecek belki de tek olumsuz eleştiri, fiyatların oldukça yüksek olması. Sarıyer, Rumeli Kavağı’nda bulunan Balıkçı Kahraman, mutlaka ziyaret edilmeli!

balıkçı kahraman

Bebek Balıkçısı

1998 yılından bu yana faal hizmetini sürdüren Bebek Balıkçısı, denize nazır konumunun da avantajını kullanarak İstanbul’un ve özellikle de Bebek’in en çok tercih edilen mekanlarından biri haline geldi. Daha çok ünlülerin balıkçısı olarak da anılan restoran, kırlangıç buğulaması, fener balığı kavurması, tuzda balık ve karides güveç gibi menüde öne çıkan lezzetleri ile üne kavuştu. Mezelerinin güzelliği ise mekanın bir başka olumlu tarafı. Bebek Balıkçısı, Cevdet Paşa Caddesi üzerinde yer alıyor.

bebek balıkçısı

İSTANBUL'UN EN İYİ HAMBURGERCİLERİNİ MERAK EDİYOR MUSUNUZ? BUYRUN TIKLAYIN.

İsmet Baba

İstanbul’un en eski balık restoranlarından biri olan İsmet Baba, 1951 yılından bu güne kesintisiz olarak hizmet veriyor ve adeta bir tarihi de beraberinde yaşatıyor. Kuzguncuk İskelesi’nin çok yakınında bulunan mekan, fiyatlar olarak da orta kesime hitap edebilecek durumda olduğu için müşteri memnuniyetini fazlası ile sağlıyor. Eşsiz boğaz manzarasını Anadolu yakasından seyredebilmenizi sağlayan İsmet Baba, ziyaretçilerine 16 çeşit balık ve 15 çeşit içki ile eşsiz bir hizmet sunuyor. İsmet Baba, Kuzguncuk’taki Çarşı Caddesi üzerinde yer alıyor.

ismet baba balıkçı

Tarihi Ali Baba Balık Lokantası

Oldukça mütevazi, sade ve şık dekoru ve iç tasarımı olan Tarihi Ali Baba Balı Lokantası, Cumhuriyet’ten eski bir tarihe sahip. 1920 yılından bu yana aktif şekilde hizmet veren restoran, bilhassa ahtapot yemekleri ile nam salmış durumda. Sarıyer, Kireçburnu Caddesi’nde bulunan mekan, mutlaka ziyaret edilmeli!