YEREL
Giriş Tarihi : 13-12-2020 16:32   Güncelleme : 13-12-2020 16:35

İstanbul’da En İyi Hamburger Yiyebileceğiniz Mekan Önerileri

İstanbul’da En İyi Hamburger Yiyebileceğiniz Mekan Önerileri, hamburger ile meşhur İstanbul restaurantları

İstanbul’da En İyi Hamburger Yiyebileceğiniz Mekan Önerileri

İstanbul'daki en iyi hamburgercileri sizin için derledik. Artık her kültür için neredeyse ortak bir lezzete dönüştü hamburger. İstanbul’da en iyi hamburgerleri yiyebileceğiniz mekanları sizin için araştırdık. Lezzetli bir yolculuğa var mısınız?

ABD’den dünyaya yayılarak her kültürün kanına giriverdi kısa sürede hamburger. Bizim için her ne kadar bir kebabın, lahmacunun, pidenin, etli ekmeğin yerini tutmasa da, gurme hamburgercilerin sayısı giderek artıyor ülkemizde de. İstanbul’da en iyi hamburger yapan mekanları sizin için araştırdık…

İSTANBUL'UN EN İYİ HAMBURGERCİLERİ

1. BURGER JOINT ( Beşiktaş , Bebek )

”Burgerin en iyisini yapalım derken, gerçek bir şehir efsanesi yarattık’ demenin haklı gururunu yaşayan firma. Vedat Milor’un programı Tadı Damağımda için ziyaret edip tam puan verdiği mekan özellikle et kalitesi ve sadelik konusunda iddialı. Burgerlerin etin tadını değiştiren, gölgeleyen soslar koymayı ısrarla reddediyorlar. Sadece gerçek et yiyorsunuz.

istanbul hamburgerci

2. KIZILKAYALAR ( Taksim, Şaşkınbakkal )

O bir Taksim klasiği! “Türkiye’nin hamburgeri” dedikleri ıslak hamburger ile kendini dünyaya tanıtmış bir isim. Kızılkayalar Hamburger’in sevilmesinin en önemli nedenlerinden biri de Türk halkının damak tadını bilenler tarafından üretilen bir hamburger olması. Tüketicilerin damak tatları doğrultusunda hazırlanan bir ankette, Kızılkayalar Hamburger sektörün önemli hamburger üreticilerinin önünde çıkarak hamburgerdeki iddiasını gösterdi.

İstanbul'da mutlaka gitmeniz gereken balık restoranlarını biliyor musunuz? Buyrun en iyi balıkçılara...

istanbul en iyi hamburgerci

3. VIRGINIA ANGUS ( Eminönü, Nişantaşı )

Kendi yetiştirdikleri hayvanlar ile yola çıkan bir firma. Virginia Angus etleri, özel çapraz döküm ızgarada, ”elleme meşe odunu” olarak bilinen kömür ateşinde 7-12 dakika arasında pişirilen ve birinci derece mermerleşme kalitesine sahip etler. Firma aynı zamanda etin üreticisi olduğu için et kalitesi ve fiyatlar konusunda da iddialı. Virginia Angus ızgarasından tatmış olduğunuz lezzetleri, dilerseniz kasap ve şarküteri reyonlarından temin edebiliyorsunuz.

4. NUSR-ET STEAKHAUSE ( Etiler, Bebek )

Genç bir et tutkununun mekanı. Vedat Milor’ a göre İstanbul’un en iyi et mekanı.

5. EGG & BURGER ( Teşvikiye, Etiler, Cihangir, Göktürk)

‘Diner’ konseptli bir restoran olan Egg&Burger, keyifli bir ortamda iyi bir hamburger yemenizi sağlıyor. ABD’nin sembol restoranlarından diner’lar, hem sabah kahvaltısında hem de öğle ve akşam yemeklerinde gidilebilecek mekanlar olmaları nedeniyle çok tercih ediliyor. Egg&Burger, kırmızı renkli deri koltuklara karşılıklı oturabildiğiniz masaları, barı, siyah beyaz duvarları ile 1950’lerin diner’larının havasını yaşatıyor. Egg&Burger’da günün üç öğünü her şey gözünüzün önünde taze olarak yapılıyor. Fiyatları, lezzeti ve doyurucu olması açısından mutlaka denenmeli.