İş İlanları
Giriş Tarihi : 06-12-2015 00:09   Güncelleme : 13-12-2015 18:32

İkmal Merkez Komutanlığı Personel Alımı

12. ikmal merkez komutanlığı daimi personel alımı yapacaktır.

İkmal Merkez Komutanlığı Personel Alımı

12. ikmal merkez komutanlığı daimi personel alımı yapacaktır. Alım yapılacak kişilerin çalışacağı adresler ve başvuru tarihleri de belli li . Buna göre başvurular 3 - 14 Aralık tarihleri arasında yapılacak.

Adayların şu şartları da sağlaması gerekmektedir: TALABE BAŞVURACAK ADAYLARA İŞYERİNCE YAZILI MÜLAKAT SINAVI YAPILACAĞI,NİHAİ LİSTEYE GİREN İŞÇİ ADAYLARININ ARANAN ŞARTLARI TAŞIYIP TAŞIMADIKLARINI TESPİTİ AMACIYLA SON BAŞVURU TARİHİNDEN İTİBAREN 10 (ON) GÜN İÇİNDE 12'İNCİ İKMAL MERKEZİ KOMUTANLIĞINCA SINAVDAN ÖNCE ÖZEL VE GENEL ŞARTLARI TAŞIYIP TAŞIMADIKLARINI KONTROL AMACIYLA 12'İNCİ İKMAL MERKEZİ KOMUTANLIĞINCA DUYURULACAKTIR.12'İNCİ İKMAL MERKEZİ KOMUTANLIĞINCA YAPILACAK SINAVDAN SONRA BAŞARILI OLAN ADAYLARDAN İŞE ALINACAĞI MESLEK KOLUNDA İSTİHDAMINDA SAKINCA BULUNMADIĞINA DAİR SGK TARAFINDAN YETKİLENDİRİLMİŞ OLAN SAĞLIK KURULUŞLARINDAN TEMİN EDİLECEK (MALZEME İSTİF, TAHMİL TAHLİYE) İŞ VE MESLEK KOLUNDA ÇALIŞMASINDA SAKINCA BULUNMADIĞINA DAİR SAĞLIK RAPORU GETİRMESİ İSTENECEKTİR. Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki İl/Şube Müdürlüğümüzden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler. - Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır. - Taleplerde 2014 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) sonuçları geçerli olup, 2014 KPSSP94 60 puanı olan adayların başvuruları kabul edilecektir - Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır.

Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir. - Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. - Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir. - Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.

- Merkezi sınav kapsamında müracaat eden adaylar içerisinden en yüksek puan alandan başlamak üzere talep sayısının üç katı olacak şekilde düzenlenecek nihai listede yer alan kişilerin isim ve adresleri, işçi talebinde bulunan kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. - İşyerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir.

- Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz. - Kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli (daimi), geçici işgücü taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınır. Adaylar iskur.gov.tr üzerinden başvurularını gerçekleştirebilir.