İş İlanları
Giriş Tarihi : 18-05-2020 14:18   Güncelleme : 18-05-2020 14:18

Hastanelere Personel Alımı Şartlar ve Açık Pozisyonlar

Hastanelere personel alımı, şartlar ve açık pozisyonlar. Şehir hastaneleri, devlet - kamu hastanelerine personel alımları yapılacak.

Hastanelere Personel Alımı Şartlar ve Açık Pozisyonlar

Devlet, kamu ve şehir hastanelerine birçok farklı pozisyonda personel alımı yapılacaktır. İnsan sağlığına ilişkin en önemli merkezleri olmaktadır hastaneler. İnsanların sağlığını kazanma sürecinde etkili rol oynayan hastaneler yalnızca sağlıkçıları olan personeli bulunmamaktadır. İnsanlar her ne kadar sağlıkçılar için gidilse de hastanelerde hasta bakıcı bireylerden temizlik çalışanlarına; güvenlik görevlilerinden sekreterlere varana kadar birbirinden çok farklı personel grubunu bünyesinde barındırmaktadır.

Hastaneler alacakları personellerde belirli şart ve kriterleri aramakta ve bu koşullar kadrolara göre değişkenlik göstermektedir. Hastaneler personel kadrolarının birbirinden farklı spesifik özellik arayışında olsa da temel olarak aranan belli başlı kriterler de bulunmaktadır. Hastanelerde aranan genel kriter olarak aranan şartların başında kamu ve benzeri alanlarda çalışmaya engel olacak durumları barındırmamak ve memur olma temel koşullarını barındırması gerekmektedir. Herhangi bir affa uğramış olsa bile öncesinde yüz kızartıcı suçlar başta olmak üzere devlete karşı rüşvet, dolandırıcılık, zimmet gibi suçlara karışmaması gerekmektedir.

Hastanelere başvuracak olan kişilerin temelde 18 yaşını doldurmaları gerekirken üst yaş sınırı genellikle 35 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir.

Hastanelere başvuru gerçekleştirecek olan kişilerin herhangi bir SGK benzeri emekli aylığı ya da yaşlı aylığı almaması gerekmektedir. Hastanelere personel olarak başvuru gerçekleştirecek olan kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekirken kamu haklarını kullanma noktasında herhangi bir kısıtlamasının bulunmaması gerekmektedir. Aynı zamanda başvuru gerçekleştirecek olan kişiler gerçekleştirecekleri görevini gerçekleştirmesinde engel oluşturacak engelinin bulunmaması gerekmektedir. Erkek adayların askerlikle ilgisinin bulunmaması gerekmektedir. Hastanelere personel alımı gerçekleştirilmesi gerekirken söz konusu temel şart ve kriterler aranırken aynı zamanda alınacak olan personellerin kadrolarına ilişkin olan spesifik kriterler de aranabilmektedir.

Bölüm kriterlerine ek olarak eğitim seviyesinin kriteri de personelin alınacağı kadroya göre ilkokul, lise ve üniversite şeklinde değişkenlik göstermektedir. Bu kriterler zaman zaman belli bölümlerden mezun olunması gerekirken kimi zaman mesleğe ilişkin belirli eğitim benzeri sertifikaların bulunması gerekmektedir. Başvuru için İşkur resmi sayfası üzerinden CV'nizi oluşturup başvurunuzu yapabiliyorsunuz.