EKONOMİ
Giriş Tarihi : 18-12-2020 12:53   Güncelleme : 18-12-2020 12:53

Evlilik Kredisi Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Evlilik kredisi nedir? Evlilik kredisi almadan önce bilinmesi gerekenler nelerdir? İhtiyacınız var ise, her şeyden önce faiz seçeneklerini ve devletin sağladığı imkânları araştırmadan kredi almayın.

Evlilik Kredisi Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Yaz aylarının gelişi ile beraber, düğün nişan merasimleri aldı başını gidiyor. Dünya evine girmek isteyen çiftler hazırlıklarını yapmaya, bütçelerini şöyle bir enine boyuna tartmaya başladılar. Evlenmek veya nişan yapmak gibi hadiseler, maddi bir güç gerektiren olgulardır. Bildiğiniz üzere 5 olarak hesapladığınız masraf o gün geldiğinde 7 veya 8 olabiliyor. Hal böyle olunca da insanlar maddi açıdan ayaklarını yere tam basmadan bu tarz hadiselere giremiyor, mutlu bir yuva kurma hazırlıkları bile başlamadan daha hüsranla sonuçlanabiliyor.

Bütün masraflarınızı göz önünde bulundurduğunuz takdir de altından kalkamayacağınız bir tutara denk geliyorsa eğer, diğer çiftler gibi sizlerde evlilik kredisi alabilirsiniz.

Peki, nedir bu evlilik kredisi, evlilik kredisi almadan önce bilinmesi gerekenler nelerdir diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. İşte size bazı ipuçları…

Evlilik kredisi, evlenmek isteyen kişilere devlet desteği sağlanarak verilen kredi hizmeti. Neredeyse bütün bankalardan alabiliyorsunuz, ayrıca devletin sağladığı imkânlar da buna paralel olarak ilerliyor. Biliyorsunuz belediyelerin toplu düğün etkinlikleri vs. gibi ayrıcalıkları da mevcut.

Evlilik kredisi almadan önce bilinmesi gerekenler ise şöyle:

İhtiyaçlarınızın analizini yapın. Toplamda ihtiyacınız olacak tutarı belirleyin ve kredi miktarını ona göre hesaplayın.

Vade ihtiyacınızı tahmin edin. Harcamalarınız ve kazancınız doğrultusunda ihtiyacınız olan vadeyi kararlaştırın. Güzel zamanlanmış vade seçeneği kredinin ödenmesine kolaylık sağlar.

İleri görüşlü olup, yaşanabilecek problemleri maddi ve manevi süzgeçten geçirin.

Harcamalarınızı iyi planlayın.

Çalışacağınız bankayı iyi araştırın. Uygun faiz seçeneklerini araştırın. Bankalar ile iletişim kurmaktan çekinmeyin.

İhtiyacınızın tamamı kadar kredi kullanmamaya çalışın. Eş-dost faktörünü göz önünde bulundurun. Kredi çekmek kolay, ödemesi zor olur. Unutmayın.

Tüm bu bilgiler ışığında evlilik kredisi almadan önce bilinmesi gerekenleri tekrar gözden geçirmiş olduk. İhtiyacınız var ise, her şeyden önce faiz seçeneklerini ve devletin sağladığı imkânları araştırmadan kredi almayın. Dönemsel olarak devlet, daha uygun imkânlar sağlayabilmektedir. Ayrıca, bankacı tanıdıklarınız veya yakınlarınız var ise daha uygun krediler de alabilirsiniz. Bu da cebinize faydası dokunacak seçeneklerden bir tanesidir.

Bir erkek evliliğe nasıl ikna edilir merak ediyorsanız tıklayınız.