Ek İş İlanları
Giriş Tarihi : 20-03-2019 17:42   Güncelleme : 20-03-2019 18:10

Evde Gül Kurusu Keseleme İşi

Evde gül kurusu keseleme ek işi ile para kazanabilirsiniz. Eve ek iş veren firmalar ile ek gelir elde edin.

Evde Gül Kurusu Keseleme İşi

Pembelere boğabilirim bugün bu yazımda sizleri. Gül kelimesi aklıma ğinde pembe tonları gelmiştir her zaman. Bildiğiniz gibi Isparta gül ile yapılan kozmetik ve sabun ürünleri ile meşhur bir ilimizdir. Isparta’da yaşayan birçok insan geçimini güller ile yaptıkları sabunlar, kolonyalar, tespihler, seccadeler, oda kokuları ve aklınıza gelebilecek daha birçok şey ile sağlamaktadır. Konumuz ile alaka olmasa bile sizlere gül kurularının neden çok tercih edildiğini anlatmak isterim. Eğer bilgi sahibi olursanız yaptığınız işi daha çok sevebilir ve daha keyifli yapabilirsiniz.

Evet gelelim gül kurularına arkadaşlar. Gül kuruları genellikle gıda sektörün de ve kozmetik de li kça yaygın olarak kullanılmaktadır. Birçoğumuz gül kurularının yararlarını bilmediği için bu yazımda bol bol gül kurularının yararlarını sizlere ileteceğim. Mesela gül kurusunun vitamin bakımından zengin li ğunu ve cildimizde en iyi canlandırma özelliğine sahip olan bitkidir.

Bir çoğumuz gül kurularını evlerinde kullanmaktan sakınmazlar. Çünkü güllerin yüzde atmışı sudur. Kurutulma işleminden sonra özünü kokusunu içine daha çok çektiği için kurumuş olan gül canlı olan gülden daha iyi kokmaktadır. Bunun içinde birçok ev hanımı evlerinde dolapların içerisinde özelikle gül kurusu keselerini bulundurmaktadırlar. Yaz aylarına girerken kışlıkları bazalarımızın altına li rırız. Kapalı alanda uzun süre li kları için kötü bir dolap kokusu li ğundan annelerimiz de bazaların altlarına gül kurusu keseleri yerleştirirler. Böylelikle Kıyafetlerimize kötü dolap kokusu çok fazla sinmesini engellemiş olurlar.

Gül Kurusu Keseleme işi Veren Firmalar 

Gül kuruları ne kadar yararlı değiller mi? Anlat anlat bitiremiyorum ama artık iş imkanına geçmek zorundayım. Evlere gül kurusu keseleme işi veren firmalar sizlere kurutulmuş şekilde olan toplam 3000 kg gül kurusu göndermektedirler. Gönderdikleri gül kurularını hassas tartı da tartarak her kese de 500 gram olacak şekilde keseleme işlemi yapmanız gereklidir. Gönderdikleri keseler ince iplikten yapışmış keselerdir. Bu yüzden güllerin kokusu rahatlıkla etrafa yayılmaktadır. Bu yüzden bol bol kokulu bir şekilde bu iş imkanını yapacaksınız. Neden böyle bir iş imkânı var diye soranlara cevabım ise şudur.

Giderek artık organik yaşantıya geri dönmekteyiz. Oda spreyleri, oda kokuları falan derken çok fazla kimyasal barındıran şeyler yüzünden hastalık sahibi olmaya başladık. Bu yüzden de bilinçli olan vatandaşlarımız organik kokulara ve organik yiyeceklere geri dönerek kendi yaşam kalitelerini yükseltmektedirler. Bu yüzden de gül kurusu gibi organik olan oda kokusu ihtiyacı artmaktadır Firmalar da bunları ev hanımlarına destek amacı ile evlere sağlayarak ek gelir elde etmelerine yardımcı olmaktadırlar.

Peki siz de evinize böyle mis gibi gül kokulu bir iş imkânı almak istemez misiniz? Hem evinizde konforlu bir şekilde çalışarak para kazanmak ve eşinize destek olmak istemez misiniz?