EKONOMİ
Giriş Tarihi : 10-12-2015 01:24   Güncelleme : 10-12-2015 01:24

Ev hanımlarına kredi başvurusu ve kredi kartı

Ev hanımlarına kredi başvurusu ve kredi kartı veren bankalar

Ev hanımlarına kredi başvurusu ve kredi kartı

Ev hanımlarına kredi veren bankalar denildiğinde herkes başkasının vekil olması aracılığıyla alınan krediler olarak anlasa da artık sadece ev hanımları için veya çalışmayan bayanlar için de ihtiyaç, taşıt ve konut kredileri bulunuyor.

Birçok banka ihtiyaç kredisi verirken bir teminat görmek istese de artık kredi kartı borcunu düzgün yatıran bireyler de kolaylıkla ihtiyaç kredisi çekebiliyor. Bu noktada kredi notunuzun yeterli olması yetecektir. Gerisi tamamen prosedürlere kalıyor. Bayanlara kredi veren bankalar arasında en çok dikkatimizi çeken Enpara, Garanti, Teb ve Denizbank oluyor. Bu bankalarda hem faiz oranları daha düşük hem de vade süresi dilenildiği gibi değiştirilebiliyor.

Eğer ev hanımıysanız ve kredi çekmek istiyorsanız eşinizin üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Bu noktada eşinizin kredi notu da önemli olacaktır. Eğer eşiniz bordroya sahipse ve önceki kredi ödemelerini düzgün bir şekilde yaptıysa ihtiyaç kredisi başvurunuz %90 onaylanacaktır. Ev hanımları da bu yüzden kredi için büyük oranda kabul almaktadır. Şu anda Türkiye'de hemen hemen her özel banka hanımlara özel kredi çözümleri üretmeye başladı. Hanımların iş hayatına girmesi için de özel planlı geri ödeme sistemleri kuruluyor.

Burada önemli olan bir diğer nokta ise devletin de girişimci ev hanımlarına %0 faizle devlet destekli kredi sunmasıdır. Eğer kendi işinizi yapmak bunun için de paraya ihtiyaç duyuyorsanız hemen devlet destekli kredilere başvuruda bulunabilirsiniz.