GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-03-2020 19:32   Güncelleme : 26-03-2020 19:36

Erkek İçin Moda İş Yaşamının Stil Mont ve Paltoları

Erkekler için iş yaşamının stil mont ve palto modelleri. İş yaşamında şık gösterecek takım modelleri

Erkek İçin Moda İş Yaşamının Stil Mont ve Paltoları

“Moda ile birbirimizi pek yakalamaya çalışmayız ama tabii ki uyumdan yanayım” diyen beyler için, stil açısından iş kıyafetiyle kombin edebilecekleri palto modellerini derledik.

Erkeklerin günlük palto, mont ve ceket seçimleri hafif spor tarza kaçtığı için, iş kıyafetlerinin üzerine giyilecek bir paltoyu gardıropta bulmak zor olabilir. Bir gömlek, kravat, kumaş pantolon ve ceket kombinasyonundan oluşan iş kıyafetinin üzerine, mevcut ciddiyeti koruyacak bir paltonun daha çok yakışacağı bir gerçek.

“Moda ile birbirimizi pek yakalamaya çalışmayız ama tabii ki uyumdan yanayım” diyen beyler için, stil açısından iş kıyafetiyle kombin edebilecekleri palto modellerini derledik.

Hiç Geçmeyen Deri Modası

Sonbahar ve kış mevsimlerinin daimi kurtarıcısı deri ceketler; hem günlük, hem de şık giyimin üzerine tercih edilebilecek bir ciddiyete sahip.

Üstünde bulunduğu bedeni bir tık daha tarz gösterme yeteneğine doğuştan sahip olan ve modası geçmeyerek gardıroplarınızın vazgeçilmez parçası halini alan deri ceketleri, iş kıyafetlerinizin üzerine rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Daha çok spor tarza hitap eden biker ceket modellerini iş kıyafeti üzerine tercih etmemenizi öneriyor ve sizi deri ceket/mont seçimlerinizle baş başa bırakıyoruz.

Uzun Paltonun Şıklığı

İster kaşmir, ister yün olarak tercih edebileceğiniz uzun paltolar, takım elbiselerin üzerine en çok yakışan palto türüdür.

Boyu daha da kısa göstereceğinden kısa boylu erkeklerin el bitiş hizasında tercih etmesinin daha uygun olduğu uzun paltolar, vücudu daha formlu gösterir ve stilinize şıklık katar.

Hoş bir atkı ve deri eldivenlerle tamamlayabileceğiniz uzun paltolarınızla erkek modasının stil ikonu haline gelebilirsiniz!

İş kıyafetlerinizin genellikle gri ve siyah tonlarında olması, uzun palto seçimlerinizde sizi siyah ve gri renklere yöneltebilir. Ancak unutmayın, taba rengi son yılların tamamlayıcısı olarak gardıropları süslüyor! İş çantanız ve ayakkabılarınızla uyum sağlayabileceğiniz taba rengi bir palto ile 2014 sonbahar-kış sezonuna ayak uydurabilirsiniz.

mont ve palto

Sportif Erkekler İçin “Klaspor”

Eğer her zaman klasik giyinmeyi gerektirmeyen bir işe sahipseniz ve spor tarzdan uzaklaşmak size oldukça zor geliyorsa, klasik ve spor giyimin ortak elemanını alır ve sizler için “klaspor” diyebileceğimiz yeni bir tarz yaratırız!

İş kıyafetinizin üzerine giyebileceğiniz palto ve montların tarz açısından çok çeşitli olduğunu söyleyemeyiz. Hemen hemen birbirine yakın olan ve mevsim dolayısıyla koyu renklerin tercih edilmesi sebebiyle, kendinize bir palto ya da mont edinirken dikkat etmeniz gereken ilk şey sizi soğuktan koruyacak kumaş türüne ve yapıya sahip olmasıdır. İşe giderken ortaya koyduğunuz klasik tarzı tek bir palto ile yakalamanız mümkün olmadığından; atkı, eldiven ve şapka gibi tamamlayıcı aksesuarlar kullanarak tarzınızda farklılıklar ortaya koyabilirsiniz.