TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 10-05-2020 15:16   Güncelleme : 10-05-2020 15:16

Elon Musk 5 Yıl İçerisinde Yabancı Dil Bilmenize Gerek Kalmayacak Dedi

Elon Musk 5 Yıl İçerisinde Yabancı Dil Bilmenize Gerek Kalmayacak Dedi. İnsanlık nereye doğru gidiyor bilinmez ama teknoloji sayesinde hiç bilmediğiniz dili konuşan biriyle iletişime geçebileceksiniz.

Elon Musk 5 Yıl İçerisinde Yabancı Dil Bilmenize Gerek Kalmayacak Dedi

Tesla’nın kurucusu ve dünyada giderek adından söz ettiren Elon Musk; insanların 5 yıl içerisinde hiçbir yabancı dil bilmeden birbirleriyle iletişim kurabileceklerini dolayısıyla artık yabancı dil öğrenmeye gerek kalmayacağını söyledi. Uluslararası ticaretin çok daha yayılacağını belirten ünlü milyarder; teknolojinin bunun da üstesinden geleceğini belirtti.

48 yaşındaki iş adamı, şirketin önümüzdeki yıl içinde ilk kez bir Neuralink cihazını insan beynine bağlayabileceğini umduğunu söyledi. Buna göre pille çalışan bir çip, kafatasına yerleştirilecek ve beyne elektrotlar gönderebilecek. Bu elektrotlar karşı tarafın söylediği cümleleri kişinin ana diline çevirecek ve anında konuştuklarınızı da karşı tarafa o kişinin diliyle aktaracak. Bu sayede yabancı dil bilme dönemi de bitecek.

“Beyninizdeki herhangi bir yerle arayüz kurulabilir, bu yüzden cihaz görme yeteneğinizi iyileştirebilir” diyen Musk, ilk nesil cihazların beyin yaralanmalarını ve bozukluklarını tedavi etmeye odaklanmasına rağmen, daha sonra bunların çok daha fazlasının gerçekleşebileceğini ekledi