SAĞLIK
Giriş Tarihi : 10-06-2020 11:06   Güncelleme : 10-06-2020 11:08

Eldeki Siğiller Neden Oluşur ve Bitkisel Çözüm Var Mı?

Eldeki Siğiller Neden Oluşur, siğil nasıl bulaşır, nasıl bir görünüme sahiptir ve bitkisel çözüm var mıdır?

Eldeki Siğiller Neden Oluşur ve Bitkisel Çözüm Var Mı?

Eldeki siğiller ile birlikte birçok siğilin oluşmasının temel sebebi HPV virüsüdür. Hpv isimli virüs derinin en üst kısmındaki hücrelerin içerisine girerek çoğalmaya başlar.  Hpv virüsü derinin içine girdiğinde deri hücrelerinin düzensiz bir biçimde çoğalmasına sebep olur ve aslında küçük bir selim tümör olan siğillere sebeb olur. Aslında bu durum çok ilginçtir, çünkü siğiller, insanlarda virüslerle oluştuğu bilinen bu türden bir yapıdır.

Siğiller bulaşıcıdır; bir kişiden ötekine ya da bedenin bir bölümünden farklı bir bölümüne bulaşabilir. Bazen doğrudan doğruya deri temasıyla veya dolaylı yoldan, ortak kullanılan bir eşya, mesela havludan da geçebilir.  Hpv virüsü derideki bir çatlaktan faydalanarak deri altına girme eğilimi gösterir.

Peki eldeki siğiller nasıl bulaşır?

Eldeki siğiller büyük ihtimalle el ele tutuşmayla genital bölgedekiler ise cinsel ilişkiyle bulaşmaktadır. Eldeki siğiller, hemen temas arkasından çıkmayabilir. Bulaşması anında olsa da ortaya çıkması çok uzun süreleri bulabilir.

Eldeki siğiller nasıl bir görünüme sahiptir?

Eldeki siğiller genellikle birden fazladır ve yüzeyleri düzdür. Bunun dışında lif biçiminde olan siğil türü ise, ince uzun çıkıntılar oluşturur ve boyun ile yüzde yer alır.

Eldeki siğil nasıl geçer? Eldeki Siğillere bitkisel çözüm var mıdır?

Geçmişten bu yana siğillerin tedavisi için sayısız yöntem araştırılmıştır. Büyü , okuyup üfleme, siğilleri bitkilerle ovuşturma gibi birbirinden farklı yöntemler uygulanmıştır. Günümüzün modern dünyasında dahi siğilleri yok eden büyücüler bu durumu suistimal etmektedir. Bununla birlikte eldeki siğillere bitkisel tedavi çoğu kez işe yaramaktadır.