DÜNYA
Giriş Tarihi : 13-12-2020 12:08   Güncelleme : 13-12-2020 12:08

Dünyanın En Rahat 10 Topuklu Ayakkabı Markası

Dünyanın en rahat 10 topuklu ayakkabı markası nedir? Bu yazıda sizler için dünyanın en rahat topuklu ayakkabı markalarını bir araya getirdik. Bir topuklu ayakkabı ne kadar rahat olabilirse tabi

Dünyanın En Rahat 10 Topuklu Ayakkabı Markası

Bayanlar topuklu ayakkabılardan vazgeçmezler ama diğer bir yandan da acılarını fazlasıyla çekerler. Bu yüzden birçok bayan ayakkabı markası her gün yeni teknolojiler ile birlikte topuklu ayakkabılarındaki sağlık ve konfor kalitesini arttırmayı amaçlıyor. Peki, siz bu yeniliklerin farkında mısınız?

Bu yazıda sizler için dünyanın en rahat topuklu ayakkabı markalarını bir araya getirdik. Bir topuklu ayakkabı ne kadar rahat olabilirse tabi!

Bayanların sadece önemli günlerinde değil artık normal yaşantıda dahi tercih ettiği topuklu ayakkabıların ayak sağlığına olumsuz etkisi çok fazla. Özellikle ağrı, eklemlerde yamulmalar ve sağlıklı duruşundan uzaklaşması en sık gözükenleri. Siz de bu gibi sorunlar yaşamak istemiyorsanız bu yazıyı es geçmeyin.

En Rahat 10 Topuklu Ayakkabı Markası

CC Corso Como

Türkiye’de mağazası olmayan CC Corso Como markası rahat topuklu ayakkabıları ile ön plana çıkan bir ayakkabı üreticisidir. Amerika Birleşik Devletleri’nde mağazası bulunmaktadır. Yurtdışına giden bir arkadaşınız olursa almasını isteyebilirsiniz. Fiyatları ise 100-150 dolar aralığında yer almaktadır.

Clarks

İngiliz firması olan ve ülkemizde Boyner Grubu tarafından satışı yapılan Clarks ayakkabıları, kalitesi ve rahatlığı ile dikkat çekmektedir. Clarks firmasının sahip olduğu taban teknolojisi, onu en rahat topuklu ayakkabı firmaları arasında üst sıralara çıkarıyor.

Loeffler Randall

Türkiye’de kendine ait bir mağazası bulunmayan Loeffler Randall, ürünlerini Vakko aracılığı ile satmaktadır. Ayakkabılarının rahatlığı kadar pahalılığı ile de dikkat çekmektedir. Ürünleri Vakko internet sitesi üzerinden ve Vakko mağazalarından satın alabilirsiniz. İstanbul’da Bağdat Caddesi üzerinde bir mağazası bulunuyor.

David Tate

Türkiye’de satışı bulunmayan bir başka marka ise David Tate‘dir. Ayakkabılarının rahatlığı ile ün yapmış bir marka olan David Tate, bayanlara şıklığı ve rahatlığı aynı anda sunmaktadır. Fiyatı ise 150 dolar civarında değişmektedir.

Cole Haan

Türkiye’de birkaç internet sitesi satışını yapıyor. Ama çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Yurtdışından getirtmeniz orijinal ürün almak için daha mantıklı olacaktır. Türkiye’de yüksek fiyatlara satılan Cole Haan ayakkabıları yurtdışında 200 dolar civarında bulabilirsiniz. Ayakkabılarının fiyatları biraz yüksek olsa da uzun yıllar rahat bir ayakkabı giymek isteyenler için güzel bir seçim olacaktır.

Naturalizer

Türkiye’de ne yazık ki mağazası bulunmuyor. Naturalizer kullananların büyük bir bölümü özellikle rahatlığından çok memnun. Ayrıca özgün ve sade tasarımları ile iş kadınlarının bir numaralı tercihi.

Børn

Türkiye’de satışı olmasa da bir gün karşınıza çıkarsa kesinlikle deneyin; bayılacaksınız.

Özellikle el yapımı ürünleri ve konfora yönelik çalışmaları ile ön plana çıkan Born ayakkabı markası, sahip olduğu geniş model yelpazesi ile tüm isteklerinizi karşılayabilir.

Aerosoles

Ülkemizde DESA tarafından satılan Aerosoles markası yine rahatlığı ile ön plana çıkan ayakkabı markalarından. Topuklu ayakkabıların hep rahat olmadığı konuşulurdu. Bu ayakkabı markası ile son bulabilir.

Rockport

1986 hizmete başlayan bir Amerikan ayakkabı üreticisi, Rockport. Türkiye’de de satışı bulunuyor. Ayakkabı üzerine araştırma yapan bayanların duymama imkanı yoktur. Rockport topuklu ayakkabıların rahatlığı dilden dile konuşulan bir hikâye mi? Yoksa gerçek mi? Neden denemiyorsunuz.

Eileen Fisher

Birisi dünyanın en rahat ayakkabısını mı soruyor? Hem de topuklu ayakkabı…

Evet! Eileen Fisher ayakkabılarının fiyatını bir kenara bırakmamız imkânsız ama rahatlığına da kesinlikle değecektir. Ortalama olarak fiyatı 2000 TL civarındadır. 4000 liraya kadar çıkmaktadır. Bir topuklu ayakkabı ancak bu kadar rahat olabilir. Kesinlikle gardırobunuzda bir tane Eileen Fisher bulunmalı.

Kötü bir haberim var. Türkiye’de mağazası bulunmuyor. Ama birçok ülkede mağazası var. İngiltere merkezli bir firma. İngiltere’ye giderseniz ya da giden bir yakınınız olursa kesinlikle bir modelini aldırmanızı öneriyorum.

Bu tarz modeller oldukça pahalı olduğundan sosyete pazarlarında daha uygun fiyata gerçeğine çok yakın tasarımlarını bulabiliyorsunuz. Size iki tane sosyete pazarı önerim olacak.

1- Bahçeşehir Pazarı

2- Bakırköy Sosyete Pazarı