İş İlanları
Giriş Tarihi : 20-03-2019 18:50   Güncelleme : 20-03-2019 18:50

Dubai’de Çalışmak İş Bulmak – Yüksek Maaş İsteyenler İçin

Dubai’de Çalışmak İş Bulmak – Yüksek Maaş İsteyenler İçin uygun bir yer.

Dubai’de Çalışmak İş Bulmak – Yüksek Maaş İsteyenler İçin

Nüfusu yaklaşık 2.7 milyon olan Dubai’de yüksek maaşla çalışmak neredeyse herkesin hayali. Peki iş nasıl bulunacak?

Nüfusun %70’ini Pakistan ve Hindistan’lılar oluşturmakta, yerel halkın oranı ise sadece %17’dir. Kalan nüfus ise başta Bangladesh olmak üzere diğer ülke vatandaşlarına aittir.

Görüleceği üzere, yerel halkın oranı çok az olup yabancı oranının bu kadar fazla li ğu bir ülkede Arapça bilmek şart değil. Sadece bir avantaj sağlamaktadır.

Özellikle inşaat, turizm ve hizmet sektörü personel talebinin en fazla li ğu iş alanlarındandır. Dünyanın en büyük hava yolu şirketi olan Emirates ile transit yolcu trafiğinin en fazla li ğu ülke konumunda olması, özellikle havaalanı yer hizmetleri ve otelcilik alanında personel talebini maksimuma çıkarmaktadır.

Dubai’de çalışmak isteyenler hangi işleri yapabilirler?

Expo 2020 için yapılan gayrimenkul yatırımları özellikle fuar alanı inşaatı, otel inşaatları, alışveriş merkezi inşaatları, yol ve metro inşaatları sebebiyle inşaat sektöründe tecrübeli personel ihtiyacı ciddi anlamda değerlendirilmelidir.

Dubai’de çalışmak isteyen kişiler mutlaka önceden ülkeye giderek kendi gözleri ile görmeli, çalışacağı firmayı tanımalı ve iş sözleşmesini çok dikkatli bir şekilde yapmalıdır.

Ülkede elde edilen kazançlar Türkiye’ye göre yaklaşık 3 kat daha fazla olup giderler de aynı ölçüde fazladır. ( örneğin şehir merkezinde küçük 1+1 kiralamak isterseniz en az 1000 usd gözden çıkartmanız gerekmektedir). Aileniz olmadan yalnız başınıza mütevazi bir hayat yaşayıp sadece para biriktirip dönmekse hedefiniz yine genel aylık gideriniz en kötü şartlarda 1500 usd civarında olacaktır.

Ülkenin en büyük dezavantajı özellikle ilkbahar ile sonbahar arasında kalan dönemde 50 dereceyi bulan hava sıcaklığı ve kış döneminde zaman zaman yaşanan kum fırtınalarıdır.

Eğer siz de yurt dışında çalışmak istiyor ve derdinizi anlatabilecek temel seviyede bir ingilizce yada arapça bilgisine sahipseniz size şiddetle Dubai’de çalışmanızı öneririz. Bu ülkede kazanılabilecek parayı başka bir ülkede kazanabilmek li kça zordur.