SAĞLIK
Giriş Tarihi : 08-01-2016 13:11   Güncelleme : 08-01-2016 13:11

Doğal Yöntemlerle Cilt Beyazlatma

Doğal yöntemler ile cilt beyazlatma nohut ile cilt beyazlatma, limon ile cilt beyazlatma

Doğal Yöntemlerle Cilt Beyazlatma

Cildimiz çeşitli etkenlerden dolayı doğal rengini kaybeder. Eski beyazlığını kaybeder. Bu çeşitli etkenler güneş ışığı, yanıklar, kimyasallar, düzensiz beslenme, stres ve bazı dış faktörler olabilir. Çoğu kadın hatta erkeklerde buna dahil edilebilir beyaz ten ister, yüzündeki lekelerden rahatsız olurlar. Cildini beyazlatmak isteyen insanların çokluğu kozmetikçilerin dikkatini çekmiş ve bu konuda ciddi bir Pazar oluşturmuştur. Cilt beyazlatmak için bir çok kozmetik ürünü bulunmaktadır. Bu kozmetik ürünlerinin içerdiği kimyasallardan dolayı ve her bütçeye hitap etmeyen fiyatlarından dolayı insanlar farklı arayışlara girmiştir. İşte bu makalemde sizlere doğal ve uygun fiyatlı yöntemlerle cilt beyazlatma yollarını paylaşmak istiyorum.

Bu doğal yöntemler sayesinde kozmetik ürünlerine ufak servetler ödemek zorunda kalmayacağınız gibi kullandığınız ürünün içinde kimyasallar var mı doğal mı? Gibi sorularla uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Herkesin evinde bulunan yok ise bile kolaylıkla ve uygun fiyata bulunabilecek ürünlerle cildinizi beyazlata bileceksiniz.

Yoğurt İle Cilt Beyazlatma

Yoğurt cildinizin istediği bir çok maddeyi karşılıyor sadece yoğurdu cildinize uygulayıp birkaç dakika sonra temizleye bileceğiniz gibi, bir yemek kaşığı yoğurdun içine bir yemek kaşığı bal ve bir miktar limon suyu ekleyip de uygulaya bilirsiniz. Yoğurda bal ve limon suyu eklemeniz cildinizi daha fazla besleyecektir. Bu uygulamadan düzgün sonuç almak için her gün düzenli olarak uygulamalısınız. Bir haftanın sonunda farkı rahatlıkla göreceksiniz. Sadece yoğurt kullanacaksanız her gün uygulayın fakat ballı ve limonlu karışımı uygulayacaksanız haftada en fazla iki kere uygulamalısınız.

Nohut İle Cilt Beyazlatma

Cildini beyazlatmak isteyen kişilerin li kça tercih ettiği yöntemdir. Nohutu un haline getiriyor ve içine kıvam alıncaya kadar yavaş yavaş gül suyu ilave ediyorsunuz. Sürülebilir bir kıvama kten sonra temizlenmiş cildinize uyguluyorsunuz. Bu maske cildinizde ne kadar çok durursa o kadar etkili olacaktır bu nedenle yatmadan önce uygulayıp sabah temizlemeniz ideal olacaktır.

Limon İle Cilt Beyazlatma

Limon içerdiği c vitamini sayesinde cildi beyazlatmada li kça etkilidir. Bunun dışında limon içerisinde ki asidik özellikten dolayı akne ve siyah nokta oluşumunu engeller ve cildi temizler. Herhangi bir işlem yapmadan limon dilimini direk yüzünüze uygulaya bilir veya limonu sıkıp bir pamuk yardımıyla limon suyunu cildinize uygulaya bilirsiniz. Limonu cildinize sürdükten 15 – 20 dakika sonra cildinizden temizleye bilirsiniz. Limonun asidik içeriği nedeniyle cildiniz kuruya bilir. Bu nedenle uygulama sonrasında cildinizi nemlendirmeniz faydalı olacaktır. gün aşırı bu uygulamayı yapmalısınız aksi takdirde istediğiniz sonuçları alamazsınız.