EKONOMİ
Giriş Tarihi : 15-12-2020 11:58   Güncelleme : 15-12-2020 11:58

Denizbank EFT Saatleri Kaça Kadardır?

Denizbank EFT saatleri nedir? Denizbank EFT saatleri kaça kadardır? Hangi günler Denizbank EFT yapılabilir?

Denizbank EFT Saatleri Kaça Kadardır?

Açılımı Elektronik Fon Transferi olan fakat kullandığımız şekliyle EFT şeklinde kısalttığımız bankacılık ödeme sistemidir. EFT Türkiye’de 1992 yılında başlamıştır. EFT sisteminin sağladığı olanaklar kurumlara ve bireylere büyük kolaylık sağlamaktadır. Bankalar, bu sistem ile telefon bankacılığı ve web bankacılığı aracılığıyla, kredi kartı borçları, telefon, elektrik, su, diğer kişilere yönelik ödemeleri ve daha birçok ödeme işlemlerini, ödeme tarihlerinde gerçekleştirir.

Denizbank EFT saatleri, iş günü içinde 08:30-17:00 saatleri arasındadır. EFT saatleri dışında yapılan işlemler (bankalar arası transfer) bir sonraki ilk iş gününde takriben sabah 10:30’dan itibaren işlerlik kazanacaktır. Cuma günü saat 17:00’dan sonra yapılacak işlemler hafta sonunun ardından ilk iş gününden itibaren işlem sırasına konulur.

Denizbank büyük bir kuruluş olmanın getirdiği teknolojik yenilikleri süratle müşterilerinin hizmetine sunar. Bu noktada Denizbank telefon bankacılığı sayesinde EFT işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Denizbank EFT Saatleri Kaça Kadardır?

Denizbank EFT işlemlerinizin aynı gün işlerlik kazanması için sabah saat 08:30’dan akşam saat 17:00’a kadar talimatlarınızı vermeniz gerekmektedir. Belirttiğim saatler içinde yapılan işlemler 5-10 dk. civarında gerçekleşir. Bu saatler dışında gerçekleşen talimatlar bir sonraki mesai saatine kadar bekletilir.

Aynı gün para transferi işlem tutarı 50.000 TL’yi aşamıyor. Tek seferde en fazla 10.000 TL havale/EFT/SWIFT yapılabiliyorsunuz.

Saat 16:00’a kadar yapılan USD/EURO SWIFT işlemi 1 gün valörlü; saat 16:00’dan sonra alınan talimatlar 2 gün valörlüdür. Diğer tüm döviz cinsleri 2 gün valörlüdür.

Finansbank EFT saatleri için tıklayınız.

EFT işlemlerinizin karşı hesaba geçmeme durumu da bazen yaşanabilmektedir. İleri düzey teknolojik alt yapılar kullanan Denizbank gibi dev finans kurumları, her geçen zaman teknolojilerini yenileme ihtiyacı hissederler. Yine de yoğun iş günü karmaşasında birtakım sıkıntılar yaşanabiliyor. Bu bağlamda talimatı gerçekleşen EFT işlemleri kimi zaman haddinden fazla beklemek durumunda kalıyor. Bu durumda müşterilerin bir süre bekleyip sürenin uzaması halinde banka ile temasa geçmeleri öneriliyor.

Denizbank EFT işleminizi gerçekleştirdiğiniz halde hesaba geçmiyorsa bir süre beklemeniz ve daha sonra banka ile iletişime geçmenizi önermiştim. Böyle bir durumda müşteri hizmetleri ile temasa geçilir. İşlem gerçekleştirilirken yaptığınız ödeme tutarı, hesap bilgileri (ad, soyad) tekrar kontrol edilir. Bütün bilgilerin doğruluğu halinde işlem hızlandırılır ve gereken transfer gerçekleşir. EFT bilgilerini yanlış girdim diye korkmayın zira paranız güvenle bekletilecek ve onayınız beklenecektir.