KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 24-08-2018 14:59   Güncelleme : 24-08-2018 14:59

Dan Brown – Dijital Kale Nasıl Bir Kitaptır

Dan Brown – Dijital Kale kitabı nasıldır, özeti ve neler anlatıyor?

Dan Brown – Dijital Kale Nasıl Bir Kitaptır

İsmini özellikle Da Vinci Şifresi adlı kitaptan sonra duymaya başladığımız Dan Brown, yazarlık macerasına ilk olarak Dijital Kale kitabı ile atılmıştır. Aynı zamanda eşinden yardım almadan yazdığı ilk kitap olarak da bilinen Dijital Kale, orijinal adı ile Digital Fortress, dünya üzerinde tüm dijital şifreleri kırmayı başaran bilgisayarın günün birinde gizemli bir şifreyi çözememesi sonrasında yaşanan macera dolu olayları anlatmaktadır.

Şifre uzmanı Susan Fletcher, kırılamayan bu dijital şifrenin arkasında çok daha farklı olayların li ğunu fark eder ve bazı gerçekleri ortaya çıkarır. Artık olay sadece gizemli şifreyi kırmak değildir çünkü ülkesinin geleceği ve kendi hayatı artık Susan’ın ellerindedir.

Kurgusu diğer kitapları gibi bu ilk kitabında da çok iyi tasarlanan kitapta Dan Brown’un acemiliğini gösterebilecek herhangi bir belirtiyi dahi hissetmeyeceğiniz, okuması sürükleyici, elinizden bırakamayacağınız bir kitaptır Dijital Kale. 20’ye yakın dile çevrilerek dünya çapında da büyük bir beğeni toplamıştır.

1998’te yayınlanan kitap hala popülerliğini korumaktadır.