Ek İş İlanları
Giriş Tarihi : 16-05-2021 23:56   Güncelleme : 17-05-2021 00:08

Cumartesi Pazar Ek İş Olarak Neler Yapılabilir?

Cumartesi pazar günleri ek iş olarak neler yapılabilir? Haftasonu para kazanmak için ek iş neler yapılabilir, ek iş önerileri ve fırsatları.

Cumartesi Pazar Ek İş Olarak Neler Yapılabilir?

Ek iş yapmayı düşünen kişilerin bazıları hafta içi çalışıyorlar. Bunun için ek işte cumartesi pazar tekliflerini değerlendiriyorlar. Hafta sonu ek iş yapmayı düşünen kişiler için, cumartesi ve pazar günleri neler yapılabilir, hangi ek iş fikirleri ile hafta sonu ek işle ne kadar kazanılır bunu araştırdık.

Hafta sonu ek iş ilanları nerelerde yer alır?

Ek iş konusunda, başta İstanbul iş arayanlar grubu olmak üzere, bazı part time ve ek iş ilanları grupları bulunuyor. İşverenler genellikle bu gruplarda yer alıyor. Eğer siz de ek iş ilanlarını ilk elden öğrenmek istiyorsanız bu gruba bakın. Aynı zamanda eveekis.com olarak biz de haberdar olduğumuz ek iş ilanlarını sizlerle paylaşıyoruz. Gelelim ikinci aşamaya, hangi işler var, ne kadar kazanılır?

Hafta sonu yapılabilecek ek işler

Bu konuda İstanbul, Bursa, İzmir, Ankara, Adana, Gaziantep ve Antalya biraz önde. Diğer şehirlerde, hafta sonu ek iş ilanları piyasası gelişmiş değil. Ancak siz de bu şehirlerden birinde yaşıyorsanız, bazı alanlarsa ek iş için personeller aranıyor. Düğünlerde günübirlik servis elemanı, bunun yanı sıra düğünlerde eğlence alanında çalışacak kişiler, günlük 50 TL ile 100 TL arasında gelir elde ediyor.

Hafta sonu ticari gelir elde etmek kolay mı?

Eğer işlek bir ortamda yaşıyorsanız, seyyar satışlar ile de gelir elde etmek mümkün. En basitinden birkaç öneri ben verecek olursam,

-Çeşitli etkinliklerde su satışı ile gelir elde edebilirsiniz,

-Anketör olabilirsiniz, güncel anketör ek iş ilanlarında günlük 50-70 tl gelir var,

-Broşür dağıtımı yapabilirsiniz,

-Düşük rakama satın alabileceğiniz bazı ürünleri (ahşap pano gibi) satabilirsiniz,

-Eğer pazarlama kabiliyetinize güveniyorsanız, İngilizce kurslarının ya da benzeri firmaların tanıtım organizasyonlarında yer alabilirsiniz.

Hafta sonu ne kadar ek gelir kazanılır?

Tüm bunları üst üste koyduğumuzda, hafta sonu çalışarak aylık 500-1000 TL gelir elde etmenin çok zor olmadığını görüyoruz. Bazı insanlar bilgisayardan yazı yazarak ya da farklı işlerle gelir elde ediyor, bazıları ise direkt seyyar satıcılık ile ek gelir elde ediyor. Yani tamamen size, yapınıza kalmış.