EKONOMİ
Giriş Tarihi : 04-02-2018 00:06   Güncelleme : 01-07-2018 00:07

Çorlu konutta kazandırıyor!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, 260 bin 437 nüfusa sahip Çorlu, Tekirdağ’ın en kalabalık ilçesi olarak öne çıkıyor.

Çorlu konutta kazandırıyor!

Marmara Bölgesi’nde bulunan ilçenin, ekonomisi sanayiye ve tarıma dayanıyor. Hızla gelişmeye devam eden Çorlu, İstanbul gibi büyük bir şehirde bulunan sanayi tesislerinin şehrin dışına taşınmasıyla beraber, hızla göç almaya başladı. Göçün dışında havalimanına sahip olması ve İstanbul’a yakınlığı bölgenin başlıca avantajları arasında yer alıyor. Yeni projelerin artış gösterdiği Çorlu ilçesi, gayrimenkul sektöründe adından söz ettiriyor. Son yıllarda gayrimenkul piyasasında dikkatleri üzerine çeken Çorlu, emlak yatırımı yapmak isteyenlere pek çok fırsat sunuyor. Tekirdağ’ın sanayi açısından en önemli ilçelerinden Çorlu, gayrimenkul yatırımcılarının yakından takip ettiği ilçelerden. Peki, fiyatları ne kadar? Çorlu’da son bir yılda satılık daire fiyatları ne kadar arttı?  Çorlu’nun konutta kazandıran mahallesi hangisi? İşte Tekirdağ’ın konutta kazandıran ilçesi Çorlu’da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için önemli bilgiler…

Çorlu’da satılık konut fiyatları son bir yılda ne kadar arttı?

Konut pazarında öne çıkan ilçelerden Çorlu’da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler fiyatlarını yakından takip ediyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Çorlu satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.97 artış gösterdi. Çorlu ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.735 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 19 yıl olarak hesaplanıyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Çorlu ilçesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 130 bin 160 TL ile 216 bin 900 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 173 bin 546 TL olarak gösteriliyor.

Çorlu kiralık daire fiyatları 565 TL’den başlıyor!

Zingat.com Bölge Raporuna göre, Çorlu kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için; 565 TL ile 941 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 753 TL olarak ölçümleniyor.

Çorlu’nun konutta kazandıran mahallesi: Hürriyet

Çorlu’nun satılık konut fiyatı en çok artan mahallesi Hürriyet geliyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Hürriyet satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 1.19 arttı. Hürriyet Mahallesi’nde ortalama konut metrekare fiyatları 2 bin 408 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 22 yıl olarak hesaplanıyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Hürriyet’te satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 180 bin 626 TL ile 301 bin TL arasında değişiyor.