GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-12-2020 21:45   Güncelleme : 26-12-2020 21:45

Çocuk ve Bebek Odası Hazırlamadan Önce Bunlara Dikkat Edin

Çocuk ve Bebek Odası Hazırlamadan Önce Bunlara Dikkat Edin. Ufak görünen ama görselliğe büyük katkılar katacak dekorasyon püf noktaları ile harikalar oluşturabileceksiniz.

Çocuk ve Bebek Odası Hazırlamadan Önce Bunlara Dikkat Edin

Çocuklarının en iyi şekilde rahat etmelerini ve odalarında dekorasyona önem veren aileler için birkaç öneri de bulunacağız. Ufak görünen ama görselliğe büyük katkılar katacak dekorasyon püf noktaları ile harikalar oluşturabileceksiniz. Çocuk ve bebek odaları için her şeyden önce çocuklarınızın sağlığını göz önünde bulundurmalısınız. Özellikle duvar boyalarının çocuklarınızın sağlığına zarar verecek türlerinden uzak durmalısınız.

- Çocuk ve bebek odası dendiğinde aklımıza her şeyden çok küçük oyuncak ve aksesuarlar gelmektedir, çocuklarınızın bunları yutması ihtimaline karşı bu seçimlerde dikkatli davranmak zorundasınız. Oyuncak ve aksesuar seçimini çocuğunuzun yaş seçimine göre yapmalısınız.

- Dolap ve yatakların, köşelerinin oval olmasını özen gösterin. Böylece daha kullanışlı bir ortam oluşturmuş olursunuz ve çocuğunuz için mini bir oyun sahası da oluşturmuş olursunuz.

- Çocuk odalarında en az bir pencere bulunmasına ve güneş ışığı almasına özen gösterin. Güneş ışınlarının çocuk gelişimi için önemini herkes bilmekte, bunun yanı sıra havalandırma işlemi için de pencerelerin bulunması çok önemli.

Görselliğe de biraz önem vermek istiyorsanız;

- Perde ve halıları mobilya renkleri ile uyum sağlamasına özen gösterin.

- Renk uyumları uygun tonlarda olursa dekoratif bütünlüğü sağlayabilir, çok şık bir ortam yaratabilirsiniz.

- Çocuklarınızın cinsiyetine göre yatak seçimlerinde bulunmaya özen gösterin. Erkek çocuklarda; mavi tonlara ağırlık verip, yatağını arabalı bir yatak modeli ile sağlayabilirsiniz. Kız çocukları için ise; pembe renk tonlarına ağırlık verip, çizgi film kahramanlarından birini yatak modeli olarak düşünebilirsiniz.