EĞİTİM
Giriş Tarihi : 16-07-2018 23:07   Güncelleme : 16-07-2018 23:07

Çocuğum Neden Derslerden Düşük Alıyor

Çocuğum Neden Derslerden Düşük Alıyor, Bir öğrencinin başarısız olmasında etkili olan faktörler şunlardır:

Çocuğum Neden Derslerden Düşük Alıyor

Bir öğrencinin başarısız olmasında etkili olan faktörler şunlardır:

1-Öğretmen: Çocuğunuz ne kadar zeki olursa olsun beceriksiz, tecrübesiz ve başarısız bir öğretmenin elinde heder olacaktır. Bu yüzden öğrencinizin öğretmenini mutlaka mercek altına alın. Veli toplantılarına katılın. Sık sık sınıf ziyaretleri yapın. Sınıf içi öğretmenin başarı durumunu ele verir. Sınıftaki panolar, sınıfın düzeni öğretmeni ele verir.

2-Kaynak Yetersizliği: Öğrencinizin kaynak eksikliği öğrenmesini etkiler. Test kitabı, konu anlatımlı kitaplarla öğrencinizin kaynak sıkıntısını giderebilirsiniz.

3-Ortam Zenginliği: Çocuğunuzu zengin öğrenme ortamlarına sokmalısınız. Dershane, özel ders ve okul kursları zengin ortamlara örnek gösterilebilir.

4-Çalışma Ortamı: Evde nuza güzel bir çalışma ortamı ayarlamalısınız. Ses, ışık ve ısı durumu çalışmaya müsait olmalıdır.

5-Arkadaş Çevresi: Çocuğunuzun arkadaş çevresi nuzu başarılı olmaya ya da başarısız olmaya güdüler. Çocuğunuzun arkadaş çevresini kontrol etmelisiniz.

6-Güdülenme: Öğrencinizi mutlaka okula, ders çalışmaya, başarılı olmaya karşı güdüleyin. Başarılarına sınır koyup başarılarını mutlaka ödüllendirin. Ödüllendirmeyi haftalık bazda yapın. Sürenin uzaması öğrenci güdülenme düzeyini düşürecektir.