SAĞLIK
Giriş Tarihi : 13-01-2016 20:26   Güncelleme : 13-01-2016 20:26

Cilt Bakımı İçin Doğal Yöntemler

Evde cilt bakımı için doğal yöntemler nelerdir, cilde iyi gelen maskeler ve besinler öneriler.

Cilt Bakımı İçin Doğal Yöntemler

Cilt bakımı kadınlar için li kça önemlidir. Cilt bakımı için çeşitli kozmetik ürünleri alır saatler süren bakımlar yaparız. Hatta güzellik salonlarına gidip cilt bakımı yaptırırız. Tabi ki bu işlemler için de bir sürü paralar öderiz. Ayrıca kullanılan kozmetik ürünlerinin içeriğini de bilmiyoruz. Çoğu kozmetik ürünü doğal değil içerisinde kimyasallar barındırıyor. Doğal olan kozmetik ürünleri de piyasada bulunmakta fakat fiyatları li kça pahalı oluyor.

Her evde bulunan bulunmasa bile kolaylıkla ve li kça ucuza elde edilebilecek ürünlerle cilt bakımı yapmak istemez misiniz? Hem doğal hem de uygun fiyatlı bir cilt bakımı yapmak artık li kça kolay.

Süt;                                                                         

Herkesin buz dolabında bulunan süt cildinize li kça iyi gelen bir gıdadır. Kleopatra porselen bir cilde sahip olmak için süt banyosu yaparmış. Süt içerisinde bulunan A ve D vitamini cildinize iyi gelecek ve cildi temizlemenizde yardımcı olacaktır. Bir miktar süte batırdığınız pamuğu cildinize güzelce yedirin.  Süt cildinizi temizlemede yardımcı olacak aynı zamanda yumuşak bir cilde sahip olacaksınız.

Yumurta Akı;

Yumurta akı biraz süt ve bir miktar bal ile karıştırıldığında li kça etkili bir sivilce maskesi olacaktır. maskeyi cildinize uygulayıp kurumasını bekliyorsunuz. Maske kuruduktan sonra temizleye bilirsiniz.

Muz;

Muz siyah noktalarla savaşır, cildi yumuşatır ve pürüzsüzleştirir. Muzu püre haline getirdikten sonra üzerine bal ve limon suyu ekleyerek maskenizi hazırlaya bilirsiniz.

Çilek;

Çileği püre haline getirip içerisine bir miktar bal ve yoğurt ekleyerek bakım maskenizi hazırlaya bilirsiniz. Bu maske sayesinde hem cildiniz nemlenecek hem de güneş ışınlarına karşı sizi koruyacaktır.