EKONOMİ
Giriş Tarihi : 23-05-2020 17:01   Güncelleme : 23-05-2020 17:01

Burma Bilezik Satışta Değer Kaybeder Mi? Ne Kadar Değer Kaybeder?

Burma Bilezik Satışta Değer Kaybeder Mi? Ne Kadar Değer Kaybeder? Burma bilezik satın almak yatırım için mantıklı mı?

Burma Bilezik Satışta Değer Kaybeder Mi? Ne Kadar Değer Kaybeder?

Burma bilezikler işçiliği nedeniyle şık bir aksesuar ve iyi bir düğün hediyesi olarak görülmesinin yanı sıra yatırım aracı olarak da her zaman tercih edilir. Yöresel olarak da bazıları için ön plana çıktığı söylenebilir. Burma bilezik satışta değer kaybeder mi? Sorusuna cevap arayanların bu bilezikler hakkında bilgi sahibi olması ve ona göre tercih yapması gerekir. Tekli burgu bilezikler 7-10 gram civarında iken ikili burma bileziklerin ağırlıkları 15 gram, 18 gram, 20 gram ve 28 gram şeklinde değişebilir. Her gramda üretilebilir olması değişik bütçelere biriktirme ve tasarruf için alternatif olmasını sağlar. İyi bir yatırım aracı olması ise işçiliğine bağlıdır.

Burma Bilezik Satışta Değer Kaybeder Mi?

Burma bilezik satışta değer kaybeder mi? Sorusunun cevabına gelince bilezik modellerinin değer kaybetmemesi için 22 ayar olmasına özen gösterilmesi, ucuza alınmış olması, işçiliği fazla olmayan bir model olması ve satmak için altının değer kazandığı dönemin beklenilmesi gerekir. Kısa vadede satılan her altının zarar ettireceği bir gerçektir. Bu kriterlerin burma bilezikler için de geçerli olduğu bilinmelidir.

Burma Bilezik Satışta Ne Kadar Değer Kaybeder?

Burma bileziklerde çok fazla model seçeneği olduğu için yatırım amaçlı seçim yapılacaksa işlemesi az olan bir model olmasına özen gösterilmelidir. Satış sırasında işçilik ne kadar az ise değer kaybının da o kadar az olacağı unutulmamalıdır.

Burma Bilezik Yatırım İçin Mantıklı Mı?

İnsanların birikimlerini nasıl değerlendirmeleri gerektiği, altın alacaklarsa hangi altınları tercih etmelerinin daha mantıklı bir yatırım olacağı hep merak konusu olmuştur. 22 ayar burma bilezik işçiliğinin az olması yönüyle yatırım için en doğru bilezik modellerinden biri olsa da ve uzun vadede kar sağlasa da en önerilen yatırım tavsiyesinin gram altın olduğu gerçeğini değiştirmemektedir. Eğer burma bilezik aynı zamanda aksesuar olarak kullanılmayacaksa alış fiyatları arasındaki farklılıktan dolayı gram altına yatırım yapılması tavsiye edilir.

Tektaş pırlanta satışta değer kaybeder mi sorusu da çok fazla soruluyor. Onu da sizler için inceledik.