GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-12-2020 14:37   Güncelleme : 02-12-2020 14:37

Bulaşık Makinesinde Çizilen ve Sararan Bardaklar İçin Ne Yapılmalı

Bulaşık Makinesinde Çizilen ve Sararan Bardaklar İçin Ne Yapılmalı? Pratik önerilerle pırıl pırıl bardaklara sahip olmak için yöntemler.

Bulaşık Makinesinde Çizilen ve Sararan Bardaklar İçin Ne Yapılmalı

Bulaşık makinesinde kullanılan deterjanlar, biriken pislikler, sıcaklık ve diğer etkenler sebebiyle bardaklarda çizilme ve sararmalar meydana gelebiliyor. Mat ve kirliymiş gibi bir görünüm oluşturduğu için çoğu zaman çözüm, bardakları yenilemek olarak görülüyor. Aslında bunun için çok pratik yöntemler var ve bu yöntemleri kullanarak pırıl pırıl bardaklara sahip olabilirsiniz.

Bardaklarınızın çizilmesinin ana nedeni bulaşık makinesidir.

Bulaşık makinesinin en temel ihtiyaçlarından ikisi tuz ve parlatıcıdır. Bunlar olmadan makineyi çalıştırmak yapıyı bozar ve makinenizin tam performans vermemesine neden olur. Bu yüzden lütfen makinenizi başlatmadan önce bu göstergeleri dikkatle takip edin. Eğer parlatıcı veya tuz işareti yanıyorsa kesinlikle bunları ilave etmeden bulaşıklarınızı yıkamaya başlamayın. Makineye eklenen tuzun, suyun sertlik derecesini ayarlar ve kireç oluşumunu engeller.

Bulaşık makinenizde kullanacağınız jel ve sıvı deterjanlar, parlatıcının olmadığı durumda parlatıcı gözüne ekleyebileceğiniz sirke, bulaşık makinesinin içinin belirli aralıklarla temizlenmesi uygulayabileceğiniz yöntemlerden birkaçı.

Çizilmeler ve sararmalar için kaliteli parlatıcı kullanımı şart

Hanımların en büyük şikayetlerinden biri yeni alınan bardakların sararması ve çizilmesi oluyor. Ayrıca su lekeleri de olabiliyor. Tüm bu şikayetleri gidermek için öncelikle kaliteli bir parlatıcı kullanmalısınız. Fiyatları biraz daha fazla olsa da her zaman yenilenen bir şey değil sonuçta. Bir sefer Finish parlatıcı deneyin, farkı kesinlikle göreceksiniz.

ELMA SİRKESİ

Çizilen bardaklarınız için ideal yöntemlerden biri de elma sirkesi kullanmaktır. Elma sirkesini bire bir oranda suyla karıştırın. Ardından bir kabın içerisinde çizilmiş bardaklarınızı 1 saat kadar sirkeli su içerisinde bekletin. Ardından yumuşak bir bez yardımıyla ovalayarak bardakları parlatın.

bulaşık makinesi bardak

İNCİR YAPRAĞI KULLANARAK ÇİZİKLERDEN KURTULUN

Evet, yanlış duymadınız. Taze incir yaprağını alın ve bardaklarınızı iyice ovalayın. Ovaladıktan sonra bardaklarınızı ister makinede isterseniz de elinizde yıkayın ve farkı görün.