SAĞLIK
Giriş Tarihi : 02-03-2020 16:31

Bronzlaşma İçin Bebek Yağı Kullanmanın Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

Bronzlaşma İçin Bebek Yağı Kullanmanın Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir, bebek yağı kullanılabilir mi?

Bronzlaşma İçin Bebek Yağı Kullanmanın Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

Bronzlaşma için bebek yağı kullanmak sıklıkla hızlı bir renk alır ancak cilt hasarıyla ilgili bir takım riskler de beraberinde getirir. Çoğu dermatolog ve cilt bakım uzmanı, bronzlaşma sırasında bebek yağını cesaretlendirir çünkü riskler çok ağır olabilir. Hızlı bir şekilde esneyen derin bir tan’ın artıları artan cilt hassasiyeti, güneş yanığının şansını arttıran deri kanseri gibi eksileri bastırmaya yetecek kadar güçlü değildir.

Bebek yağı genellikle mineral yağdan biraz daha fazla olup genellikle nemlendiricilerle birlikte cildin yumuşak ve pürüzsüz olmasına yardımcı olur.

Yağlar kısmen bebek ürünleri olarak nitelendirilir çünkü kısmen nazik olduklarından ve cildi nemden geçirmek için ne kadar kolay nüfuz ederler. Losyonların aksine, yağlar genellikle cilt yüzeyinde bir süre bekler. Bu, onları hem bir bronzlaşma yardımcısı hem de güneşe maruz kalma riski haline getirebilir.

Bronzlaşma için bebek yağı kullanmanın en büyük “artıları” ndan biri, bronz maddenin petrolün altına ne kadar hızlı geliştiğidir. Bebek yağı aslında doğrudan güneş ışığını çeken ve emen bir reflektör görevi görür. Bu, güneşin UVA ve UVB ışınlarının yoğunluğunu artırır. Bebek yağı, ışınların daha derinlere nüfuz etmesini sağlayan bir kanal görevi görür. Güneşte yağ giyen insanlar genellikle sonuç olarak göz yaşı çok daha hızlı olurlar.

Bebek yağı ile tedarik edilen tabakalar da genellikle çok daha eşittir.

Yağ, yağlanan tüm alanlara güneş ışığını yansıtmakta ve dağıtıyor; böylece cildin hiç bir köşesi güneşi diğerlerinden daha nazikçe alıyor. Tabaklama maddeleri bebek yağı ile çıplak deriden daha tutarlı bir bronz renk elde edebilir.

Bununla birlikte, hızlı tanslar her zaman sağlıklı değildir.

Tabaklama için bebek yağı kullanmak genellikle güneş yanığına neden olur, ki bu çoğu insan için önemli bir “kayıtsız “tır. Güneş cildin yağıyla nüfuz ettiğinde cildin hücresel kompozisyonuna hemen hasar vermeye başlayabilir. Zarar, bronzlaşma göründüğünden daha hızlı olabilir, bu da tabaklamalar genellikle herhangi bir zarar görmeden fark ettiklerinden çok daha uzun süre güneşte kalırlar. Sadece içeri girdikten ve soğutulduktan sonra, cildinin maruz kaldığı zararları fark edebiliyorlar.

Bazı dermatologlar, tavada kızartma etine yağ koymak için biberonu yağdan arındırmaya benzerler. Yağ, et yüzeyinin tek başına tavaya eklenmesinden daha net ve pişirilmesine neden oluyor. Çoğu zaman, bebek yağı ile yanan insanlar çıplak derisini yakmış insanlara kıyasla çok daha rahatsız edici cilt lezyonları ve kabarcıklar yaşarlar. Bebek yağı yaralarının birçok yara izi iyileşmesi günler hatta haftalar alır.

Çoğu bebek yağı güneş kremi içermez, bu nedenle güneşin zararlı ışınlarına karşı hiçbir koruma sağlamaz.

Bronzlaştırıcı bez için bebek yağını kullanmanın tek güvenli yolu yağın güneş kremi üzerine veya güneş kremi ile karıştırılması ve güneş kremin düzenli aralıklarla tekrar uygulanmasını sağlamaktır. Bazı bronzlaştırıcı yağ ürünleri, onları normal bebek yağından daha iyi bir seçenek haline getiren güneşten koruyucu içerir.